Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 23, 2015

UEFA Workshop: V Bratislave sa diskutovalo na tému pilotného projektu akadémií UEFA

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Dušan Fitzel, člen UEFA Jíra panelu: "Národná akadémia sa nestretla s pochopením, preto sme v Čechách zvolili cestu budovania regionálnych akadémií".

 
 
 
 
Snímka praktickej ukážky v rámci 2. dňa UEFA Coach Education Workshop na ihrisku NTC v Senci. Senec, 23. septembra 2015.

Konferencia UEFA inštruktorov vzdelávania trénerov pokračovala druhým pracovným dňom v priestoroch bratislavského hotela Sheraton a NTC v Senci. Jednou z najdiskutovanejších tém je pilotný projekt zameraný na rozvoj futbalových akadémií pod záštitou UEFA. Myšlienka vytvoriť optimálne podmienky pre rozvoj futbalovej mládeže, v súlade s osobitosťami danej krajiny, rezonuje európskymi národnými zväzmi. Bratislavský Workshop UEFA priniesol aktuálne informácie vychádzajúce z pilotných projektov v Arménsku, Macedónsku a v Gruzínsku.

"Otázky súvisiace s výstavbou futbalových akadémií sú horúcou témou už dva roky. UEFA vytvorila oddelenie, ktoré sa tomuto projektu venuje. Jean-Francois Domerque absolvoval cestu po európskych krajinách, mal som to šťastie byť pritom, keď pred dvomi rokmi navštívil ČR. Nám sa projekt zapáčil a dôkazom toho, že pilotné projekty sú v plnom prúde, bola dnešná prezentácia," povedal na dnešnom stretnutí člen UEFA Jíra panelu, Dušan Fitzel

Zaujímalo nás, ktoré z odprezentovaných poznatkov by boli použiteľné pre futbalové akadémie na Slovensku a v Čechách. "Môžem hovoriť zo skúseností pri budovaní akadémie v Čechách. Národná akadémia sa nestretla s pochopením, preto sme zvolili cestu budovania regionálnych akadémií. Tu sú zainteresované mesto, kraj, futbalová asociácia a samotný klub. Myslím si, že sa nám podarilo vychytať chyby a výsledkom sú dve otvorené akadémie."

Na tému projektu UEFA viac vo video-rozhovore s Dušanom Fitzelom.

 

Prehrať video

 

Praktická časť na ihrisku v Senci sa niesla v duchu názornej ukážky realizácie tréningového procesu v prostredí akadémie, za účasti hráčov slovenských futbalových reprezentantov do 15 rokov, pod vedením Jeana-Francoisa Domerquea, Paatu Metreveliho a Ruuda Doktera.

Popoludňajší program prieniesol prednášky na tému trénerov ženského futbalu a nástupe trendov vzdelávania v blízkej budúcnosti pod vedením Belgičana Hermana Van den Broecka.

UEFA Workshop pokračuje zajtrajším programom v Bratislave a v Senci. Spestrením programu bude futbalový zápas účastníkov workshopu, vrátane rumunského štvrťfinalistu MS 1994, v súčasnosti technického riaditeľa UEFA, Ioana Lupesca.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.