Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 22, 2015

VIDEO: V Bratislave odštartovala konferencia UEFA inštruktorov vzdelávania trénerov

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Pre UEFA je pozícia trénera v tréningovom procese kľúčová – z tejto premisy vychádza komisia UEFA pre rozvoj a technickú pomoc pri obsahu konferencie európskych „učiteľov“ futbalového vzdelávania.

 
 
 
 
Prezident SFZ Ján Kováčik počas počas slávnostného príhovoru a otvorenia UEFA Coach Education Workshop.  Bratislava, 22. septembra 2015.

V utorok sa začala úvodným slovom Giancarla Abeteho, tretieho viceprezidenta UEFA, na ktoré nadviazal prezident SFZ Ján Kováčik. "Tréner je najdôležitejšou osobou v kariére a neraz aj v osobnom živote futbalistu. Dobrý tréner musí byť nespchybniteľnou autoritou, jeho osobnosť je podložená znalosťou všetkých aspektov tejto profesie a neustálym, naozaj celoživotným, vzdelávaním, pretože nielen počítače, ale aj futbal sa vyvíjajú a zdokonaľujú,“ povedal vo svojom otávracom prajave prvý muž slovenského futbalu.

Pripomenul, že Slovensko má človeka, ktorý stál pri formovaní vzdelávania v štruktúre UEFA (napokon aj FIFA) – Jozefa Vengloša. "Pre slovenský futbal vychoval veľa skvelých hráčov i trénerov, mnoho rokov pôsobil v odborných vzdelávacích a trénerských štruktúrach UEFA," pripomenul Ján Kováčik logicky čestné miesto slovenského trénera storočia v histórii nielen nášho futbalu.

Mottom stretnutia dvoch stoviek odborníkov zo všetkých členských krajín UEFA (plus Gibraltar) a významných hostí, rangu Larsa Lagerbäcka, Andyho Roxburgha, Holgera Osiecka a ďalších, je budovanie základov budúcnosti." Nie ako fráza, ale ako podstata práce všetkých účastníkov prebiehajúcej bratislavskej konferencie.

Z toho vychádzal aj obsah programu prvého dňa: Konvencia trénerov – jej priority a zásadné zmeny v roku 2015, Junior – kľúčk k úspechu, s podtitulom Projekt mládežníckej akadémie podľa UEFA, na čo nadviazala praktická ukážka tréningovej jendotky pod vedením Jeana - Françoisa Domerguea, majstra Európy z roku 1984, dnes pracujúceho v štruktúre UEFA.

Večera znamenala koniec oficálneho programu prvého dňa, futbal však naďalej rezonoval za stolmi, v debatách, na fórach oficálnych i priateľských. Utorok sa prehupol do stredy a tá avizovala, že v Bratislave a Senci bude futbal zas témou dňa... Konferencia futbalových „učiteľov“ vzdelávania pokarčuje!

 

Prehrať video

 

 

 

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.