Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 1, 2015

Adam Nemec prestúpil z New York City do holandského Tilburgu

TILBURG (TASR) - Kariéra slovenského reprezentanta bude pokračovať v holandskej Eredivisie

 
 
 
 
Zraz slovenskej futbalovej reprezentácie pred priateľským zápasom s Maltou (4.9.2014, Žilina) a kvalifikačným zápasom na Ukrajine (8.9.2014, Kyjev). Adam Nemec. Senec, 31. august 2014.

Kariéra slovenského futbalistu Adama Nemca bude pokračovať v najvyššej holandskej súťaži. Čochvíľa 30-ročný útočník sa najskôr dohodol na ukončení zmluvy v americkom klube New York City FC a následne podpísal ročný kontrakt s tímom Willem II Tilburg. Informovali oficiálne weby oboch klubov.

Nemec prestúpil do NYCFC na začiatku februára tohto roka. V klube sa mu však príliš nedarilo, keďže v prebiehajúcej sezóne MLS si pripísal len osem štartov a nepodarilo sa mu streliť ani jeden gól. "Radi by sme sa poďakovali Adamovi za jeho ťažko odvedenú prácu a za všetko, čím prispel do našej organizácie. Veríme, že tento prestup bude najlepším riešením ako pre klub, tak aj pre neho. Prajeme mu všetko dobré v jeho ďalšej budúcnosti," povedal pre oficiálny klubový web NYCFC hlavný tréner Jason Kreis.

Slovenský reprezentant hrával pred príchodom do USA v nemeckých kluboch FC Union Berlín, FC Ingolstadt či FC Kaiserslautern, predtým pôsobil aj v belgickom KRC Genk. Na Slovensku obliekal dresy dvoch tímov - MŠK Žilina a MFK Dubnica. Ďalšou zastávkou v kariére bude holandský Willem II Tilburg, ktorému sa v prebiehajúcom ročníku Eredivisie zatiaľ nedarí. Po štyroch kolách má na konte len dva body a patrí mu priebežná 15. priečka v tabuľke.

Nemec mal v uplynulých dueloch miesto v základnej zostave trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Jána Kozáka. Najcennejší dres si obliekol v 16 stretnutiach a strelil v nich tri góly. Slovensko čakajú v septembrovom pokračovaní kvalifikácie EURO 2016 dve náročné prekážky, keď sa najskôr predstaví v Španielsku a následne privíta Ukrajinu. V tabuľke C-skupiny mu zatiaľ po šiestich dueloch patrí prvá priečka s plným ziskom 18 bodov.