Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 25, 2012

Filip Kiss: "Finále Carling Cupu považujem za vrchol doterajšej futbalovej kariéry"

BRATISLAVA/CARDIFF (SFZ) - S kapitánom reprezentácie do 21 rokov a hráčom Cardiff City sa exkluzívne pre futbalsfz.sk porozprával náš spolupracovník Peter Zeman

 
 
 
 
Kapitán reprezentácie do 21 rokov Filip Kiss (vpravo) v súboji s Lotyšom Artursom Zjuzinsom v kvalifikačnom stretnutí o postup na ME 2013, v ktorom naši reprezentanti zvíťazili 2:0. Zlaté Moravce, 3. júla 2011.

Finále anglického Ligového pohára na londýnskom Wembley s dvojnásobnou slovenskou účasťou. Také je sviatočné futbalové menu v nedeľu 26. februára. Slávny FC Liverpool s Martinom Škrtelom proti ambicióznemu Cardiff City s Filipom Kissom. Práve kapitána slovenskej reprezentácie do 21 rokov, sme sa spýtali na pocity pred najdôležitejším zápasom jeho kariéry.

Filip, čo prežívaš niekoľko dní pred takýmto zápasom?

"Finále považujem za životný zápas, aj keď verím, že v mojej kariére prídu aj ďalšie. Veľmi sa na zápas teším a verím, že sa dostanem na ihrisko. Predsa len, hráme finále. V Anglicku a na najväčšom, najkrajšom štadióne – slávnom Wembley. Čo viac si môže futbalista želať?"

Z posledných troch zápasov si ani raz neodohral celých 90 minút. Si si istý, že sa objavíš priamo na trávniku?

"Samozrejme, nie som si vôbec istý. O zostave rozhodne tréner. V posledných zápasoch sa nášmu mužstvu nedarilo. Bol som po zranení a som rád za každú odohratú minútu. Ale priznám sa, bol by som sklamaný, keby som sa na ihrisko nedostal. Predsa len, je to veľká udalosť a na tréningu budem robiť počas týždňa všetko preto, aby som sa na ihrisko dostal."

Cítiš v klube sviatočnú atmosféru?

"Áno, na každom kroku. Pripravujú sa všetci. Cítiť to v uliciach mesta, ale aj v kabíne medzi hráčmi. Finále vnímame ako taký bonus. Hlavným cieľom zostáva postup do Premier League. Posledné zápasy nám nevyšli najlepšie, no stále máme reálnu šancu na postup. Teraz však všetci myslíme na finále. Tešia sa hráči, fanúšikovia, celé mesto. Verím, že si to užijeme a  aj keď to bude veľmi náročné, snáď sa budeme po zápase spoločne radovať z triumfu."

Filip predpokladám, že ťa príde do Londýna povzbudiť priateľka. Prídu sa na zápas pozrieť aj tvoji rodičia a priatelia zo Slovenska?

"Príde celá rodina a pol dediny z ktorej pochádzam. Snažil som sa zohnať čo najviac lístkov. Aj preto chcem nastúpiť a ukázať sa v dobrom svetle."

Aký je program po zápase? Už tri dni po finále ťa čaká priateľský zápas tímu SR "21" v Trenčíne proti Čiernej Hore. Dáš prednosť oslavám so spoluhráčmi, alebo budeš cestovať s rodinou po zápase na Slovensko?

"Aj oslavovať, aj cestovať. Bezprostredne po zápase máme klubovú udalosť priamo v Londýne v hoteli a v pondelok ráno odlietam z Londýna do Bratislavy."

Si v kontakte s Martinom Škrtelom, ktorý nastúpi v nedeľu proti tvojmu tímu v drese FC Liverpool?

"Od chvíle, kedy bolo jasné, že naše mužstvá sa stretnú vo finále si píšeme sms-ky a prebehli aj nejaké hecovačky. Samozrejme, v priateľskej atmosfére v rámci normy. Obaja budeme chcieť uspieť, radovať sa však v nedeľu bude môcť len jeden z nás. Martin hrá vo veľkom klube. Teším sa, že si zahrám proti Liverpoolu a zároveň proti jednému z najlepších, ak nie vôbec najlepšiemu slovenskému futbalistovi."