Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 18, 2015

Haraslínov debut v Ekstraklase gólový: "Obrancovia si tu neberú rukavičky"

GDAŇSK (TASR) - Prvý zápas v poľskej futbalovej Ekstraklase ozdobil slovenský útočník Lukáš Haraslín hneď gólovým zakončením

 
 
 
 
Lukáš Haraslín prispel v premiérovom zápase v drese Lechie Gdaňsk gólom k remíze 3:3 na ihrisku Wisly Krakov v 1. kole poľskej Ekstraklasy. Krakov, 16. augusta 2015.

Lukáš Haraslín prispel k remíze Lechie Gdaňsk na ihrisku Wisly Krakov 3:3, keď prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč v polčasovej prestávke za stavu 1:2 a v 51. minúte vyrovnal na priebežných 2:2.

Po zápase mal 19-ročný slovenský juniorský reprezentant pochopiteľne radosť. "Môj prvý zápas v poľskej lige a hneď s gólom. Teraz musím ešte viac pracovať, aby som tých gólov strelil viac," povedal pre klubový web hráč, ktorý vyrastal v bratislavských kluboch Lamač a Slovan Bratislava.

Bývalý hráč talianskej Parmy strelil gól po zahratí rohu na krátko a následnej dorážke. "Trénujeme rôzne varianty štandardných situácií. Som rád, že sa nám táto podarila takto zrealizovať. Som rád, že môj gól prispel k zisku bodu," dodal Haraslín, ktorý na vlastnú kožu pocítil tvrdosť obrancov v poľskej lige a súboj dohrával s bolesťami v ramene: "Môžem potvrdiť to, čo o Ekstraklase hovoria aj iní zahraniční hráči. Hrá sa tu veľmi fyzický futbal a obrancovia si rozhodne v súbojoch neberú rukavičky. Dostal som tam poriadny úder, spadol som na ruku a na konci som už ani nemohol poriadne hýbať ramenom. Počítam, že to bude ešte horšie, ale som tvrdý chlapík."