Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 20, 2016

Hippova domáca premiéra na Vysočine proti Slavii: "Spokojnosť s výkonom, mrzí ma výsledok"

JIHLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Bývalý reprezentačný tréner SR Michal Hipp absolvoval domácu premiéru na lavičke FC Vysočina Jihlava. Jeho tím remizoval s pražskou Slaviou 0:0.

 
 
 
 
Bývalý reprezentačný tréner SR Michal Hipp na tlačovej konferencii po zápase 18. kola českej Synot ligy FC Vysočina Jihlava - SK Slavia Praha (0:0). Jihlava, 19. februára 2016.

Michal Hipp prišiel pred začiatkom jarnej časti českej Synot ligy na Vysočinu z Nitry s cieľom zachrániť aktuálne 15. tím tabuľky v najvyššej ligovej súťaži. "Angažmán som neprijal preto, aby som urobil v Jihlave prevratné zmeny, ale skôr s predstavou spoznať klub, stať sa jeho súčasťou a prácu stavať na tom, čo je v Jihlave dobré. FC Vysočina je rodinný klub, vedenie vytvára pre prácu najlepšie možné podmienky, ja sám som na štadióne denne od rána do večera, som spokojný," povedal po včerajšom zápase na štadióne v Jihlave tréner Michal Hipp.

Jeho zverenci nastupovali proti pražskej Slavii s cieľom bodovať. Vo vyrovnanom stretnutí sa zrodila bezgólová remíza 0:0. "Do 25. minúty sa hral otvorený futbal, obe mužstvá si vypracovali šance na skórovanie. Mohli sme ísť do vedenia, no videli ste sami, zlyhali sme v koncovke. Záver prvej časti hry patril Slavii, hráči súpera boli silní na lopte a aj preto sme v druhom polčase išli do rizika a urobili niekoľko pozičných zmien. Výsledkom bola jediná šanca súpera z ktorej Slavia nastrelila žrď, my sme stupňovali tempo a v závere prišiel mierny tlak a šance, z ktorých sme mohli rozhodnúť. Hráči sa vydali zo všetkých síl, odovzdali maximum, s ich prístupom som spokojný. Mrzí ma len výsledok," komentoval dianie na ihrisku po zápase na tlačovej konferencii tréner Hipp.

V zápase dostali príležitosť Slováci Peter Šulek a brankár Matej Rakovan. "Obaja odviedli dobrú prácu. Matej sa prezentoval spoľahlivými výkonmi už na sústredení v Turecku a dnes vychytal nulu, čo je pre brankára maximum. Výborne zastúpil brankársku jednotku, ktorou je podľa môjho názoru jeden z najlepších gólmanov českej ligy Ján Hanuš. Rakovan opäť ukázal, že je adekvátnou náhradou a aj po uzdravení Hanuša má potenciál pobiť sa o miesto medzi žrďami. Peťo Šulek patril proti Slavii medzi opory spolu so Šourkom a Vaculíkom, pravidelne podáva spoľahlivé výkony," vyslovil pochvalu bývalému hráčovi Žiliny, Dubnice a Myjavy tréner Michal Hipp.

Jeho tím v prvom jarnom kole prehral v Jablonci 0:2, doma si pripísal do tabuľky cenný bod po remíze so Slaviou. Ako prežíval 52-ročný kouč premiéru na lavičke v domácom prostredí? "Mám za sebou 93 minút emócií. Všetci sme veľmi chceli, príprava bola podľa mojich predstáv, dovolím si tvrdiť, že aj zvolená stratégia proti kvalitnej Slavii bola správna. Ešte raz zopakujem, hráči odviedli maximum, škrie ma len výsledok. Mohli sme dosiahnuť viac," dodal na záver tréner FC Vysočina Jihlava Michal Hipp.

Jihlava sa v ďalšom kole predstaví na pôde 1. FC Slovácko (27.2.), v zápase 20. kola privíta doma tím SK Sigma Olomouc (5.3.).