Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 9, 2016

Hubočan podpísal s OM trojročný kontrakt: "Veľká zmena, výzva aj česť"

MARSEILLE/BRATISLAVA (TASR) - Slovenský futbalista Tomáš Hubočan oficiálne spečatil svoj prestup z Dinama Moskva do Olympiqueu Marseille.

 
 
 
 
Tomáš Hubočan počas tréningu pred zápasom B-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale medzi Walesom a Slovenskom. Bordeaux, 10. júna 2016.

Ruský klub za neho zinkasuje odstupné vo výške 1,2 milióna eur. Slovenský reprezentant, ktorý absolvoval s národným tímom vystúpenie na EURO 2016, podpísal s novým zamestnávateľom trojročný kontrakt.

Informáciu o podpise zmluvy s francúzskym klubom potvrdil v piatok hráčov agent Karol Csontó. "S Olympiqueom Marseille sme sledovali Tomáša od začiatku marca tohto roka. Som rád, že po dlhých rokovaniach sa nám úspešne podarilo zrealizovať tento transfer do slávneho veľkoklubu. Je to určite veľká pocta ako pre samotného Tomáša, tak aj pre slovenskú reprezentáciu a samozrejme, aj pre nás všetkých v Stars&Friends," uviedol Csontó.

Hubočan bol v rokoch 2008-2014 hráčom Zenitu Petrohrad, na Slovensku hrával za MŠK Žilina a ViOn Zlaté Moravce. Uplynulý ročník strávil v Diname Moskva. "Z Ruska odchádzam skoro po deviatich rokoch. Bude to veľká zmena nielen pre mňa, ale aj pre moju rodinu. Je to však zároveň výzva presadiť sa v európskom futbale a špeciálne vo francúzskom veľkoklube s dlhodobou históriou. Je pre mňa veľká česť stať sa súčasťou tohto tímu," dodal na margo prestupu Hubočan.

OM sa v sezóne 1992/1993 tešil z triumfu v novovytvorenej Lige majstrov, nástupkyni dovtedajšieho EPM. Na domácej scéne ale získal posledný titul v roku 2010. V minulom ročníku obsadil až 13. miesto v Ligue 1.