Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 28, 2013

Kisel ukončí v pondelok vo veku 36 rokov profesionálnu kariéru

PRAHA (TASR) - Kapitán SK Slavia Praha oznámil svoje rozhodnutie prostredníctvom oficiálnej webovej stránky klubu

 
 
 
 
Slovenský reprezentant Karol Kisel ukončí futbalovú kariéru v drese SK Slavia Praha v pondelok 2.12.2013.

Slovenský futbalista Karol Kisel sa v rozhodol vo veku 36 rokov ukončiť profesionálnu kariéru. Kapitán pražskej Slavie nastúpi na svoj posledný duel v pondelok na Edene proti Slovanu Liberec.

"Som úplne jasne rozhodnutý, bude to môj posledný duel. Futbal je o emóciách a tých som za celú kariéru zažil veľa. Boli to vzrušujúce momenty a som rád, že môžem oznámiť koniec," uviedol na oficiálnej stránke klubu Kisel a k pôsobeniu v drese "zošívaných" dodal: "Som šťastný, že som mohol hrať za Slaviu a zažiť pekné chvíle s fanúšikmi, ktorí ma prijali medzi seba."

Karol Kisel začal s profesionálnym futbalom v roku 1996 v Lokomotíve Košice, odkiaľ sa cez dva roky v AS Trenčín dostal do českej najvyššej súťaže. V nej obliekal dresy Bohemiansu Praha, Slovana Liberec, ako aj oboch renomovaných pražských kluboch Sparty a naposledy Slavie. Okrem Slovenska a Česka pôsobil aj v austrálskom klube FC Sydney. Od leta roku 2012 pôsobí vo futbalovej Slavii aj ako manažér mládeže.

Z hľadiska úspechov zažil najlepšie obdobie v Sparte Praha, s ktorou sa stal v sezóne 2006/2007 majstrom Česka a dvojnásobným víťazom Pohára ČMFS. Ligový primát získal v sezóne 2009/2010 aj s FC Sydney.

Tridsaťšesťročný krídelník v rokoch 2002-2009 obliekal aj reprezentačný dres, v tíme Slovenska absolvoval 25 štartov a pripísal si jeden gól.

Celý rozhovor s Karol Kiselom o ukončení aktívnej futbalovej kariéry si môžete prečítať tu.