Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 21, 2013

Kisel zostáva v Slavii, potiahne ešte ďalšiu sezónu

PRAHA (SITA) - Karol Kisel ešte nekončí, predĺžil zmluvu so Slaviou Praha do 30. júna 2014

 
 
 
 
Bývalý slovenský reprezentant Karol Kisel v službách Slavie Praha po zápase 1. kola Gambrinus ligy proti Vysočine Jihlava (3:3). Praha, 30. júla 2012.

Bývalý slovenský reprezentant vo futbale Karol Kisel neukončí kariéru, ako to v minulosti avizoval, ale bude si aj v nasledujúcej sezóne obliekať dres českého prvoligového klubu SK Slavia Praha. Kapitán a najlepší strelec "zošívaných" v končiacom sa ročníku predĺžil spoluprácu s Pražanmi do 30. júna 2014. Informuje o tom oficiálna internetová stránka ôsmeho tímu v tabuľke Gambrinus ligy 2012/2013. "Karol Kisel svojimi výkonmi v jarnej časti sezóny ukazuje, že je pre mladý tím Slavie momentálne nenahraditeľný. Sme radi, že sa rozhodol predĺžiť si hráčsku kariéru o ďalší rok," uviedol pre klubový web športový riaditeľ Slavie Miroslav Držmíšek.

"S vedením sme sa dohodli na pokračovaní mojej hráčskej kariéry v Slavii aj v nasledujúcej sezóne a som z toho šťastný. Hlavný dôvod je to, že chcem pomôcť Slavii. Som naďalej pripravený pomáhať najmä mladým hráčom okolo seba v ich futbalovom rozvoji. To súvisí aj s mojou ďalšou prácou, ktorú vykonávam v Slavii ako manažér mládeže," vyhlásil 36-ročný špílmacher. 

"Definitívne som sa rozhodol po zápasoch s Jabloncom a Plzňou. S vedením sme sa o tejto téme rozprávali už dávnejšie, ale ja som si predtým nebol úplne istý. Tá pozitívna nálada z ostatných týždňov prispela k môjmu rozhodnutiu. Na hráčoch v kabíne je vidieť veľká chuť a odhodlanie a ja to vnímam úplne rovnako. Radi by sme na dobrú atmosféru nadviazali aj v budúcej sezóne. Po fyzickej aj psychickej stránke sa cítim dobre, takže nevidím dôvod, prečo by som si nepredĺžil kariéru o ďalší rok. Manželka ma veľmi podporuje. Vďaka mojej rodine som šťastný a cítim sa dobre," pokračoval autor siedmich gólov v tomto ligovom ročníku Karol Kisel.

"Ideálny scenár by bol, keby som si udržal streleckú formu, ale ďalší hráči by nastrieľali viac gólov a predbehli ma. To by totiž znamenalo, že Slavia dáva veľa gólov a hrá pekný ofenzívny futbal pre fanúšikov. Úspech tímu a úspech Slavie sú však oveľa dôležitejšie ako individuálne štatistiky," uzavrel bývalý stredopoliar Bohemians Praha, Sparty Praha, Slovana Liberec či FC Sydney.