Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 28, 2015

Kucka definitívne hráčom AC Miláno, podpísal kontrakt do roku 2019

MILÁNO (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka sa stal definitívne hráčom AC Miláno

 
 
 
 
Juraj Kucka sa stal hráčom AC Miláno. Na snímke oslavuje gól do siete Macedónska v rámci kvalifikácie o postup na EURO 2016 Macedónsko - Slovensko (0:2). Skopje, 15. novembra 2015.

Defenzívny stredopoliar podpísal s "rosso-neri" kontrakt do 30. júna 2019. Predpoludním absolvoval na klinike La Madonnina lekársku prehliadku a popoludní ho oficiálne predstavili ako novú letnú posilu.

"Som veľmi spokojný, že som v Miláne. Je to pre mňa veľká príležitosť a zároveň výzva. Bolo to pre mňa prekvapenie, rokovania prebehli veľmi rýchlo. Dúfam, že pomôžem tímu dosiahnuť vysoké méty. V Miláne chcem ukázať všetko, čo viem. Prvé dojmy sú krásne," citovala slová Kucku oficiálna klubová stránka "rosso-neri".

Účastník MS 2010 v JAR sa v metropole Lombardska stretne so svojím bývalým spoluhráčom z FC Janov Lucom Antonellim. "Luca mi tlmočil, že má radosť z môjho príchodu. V každom zápase, v ktorom mi dá tréner príležitosť, sa vynasnažím vydať zo seba maximum. Bez ohľadu na to, na akom nastúpim poste. Platí to už o sobotňajšom dueli s Empoli. Vždy som hrával v strede poľa, no ak mi kouč prisúdi inú pozíciu, budem sa usilovať udomácniť aj tam," dodal Kucka.

Na San Siro by sa mal bývalý hráč Podbrezovej, Ružomberku a Sparty Praha sťahovať za 3 milióny eur. O Kucku sa už milánske veľkokluby zaujímali, v roku 2011 získal na neho 50-percentné práva Inter Miláno, neskôr ich ale predal späť Janovu.