Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 23, 2016

Lukáš Tesák odchádza z Arsenalu Tula

BRATISLAVA (SITA) - Slovenský futbalový reprezentant Lukáš Tesák v tomto zimnom transferovom období odíde z Arsenalu Tula do iného klubu.

 
 
 
 
Lukáš Tesák na zraze pred kvalifikačným zápasom kvalifikácie na EURO 2016 proti Macedónsku. Senec, 10. júna 2015.

V súvislosti s 30-ročným ľavým obrancom (nar. 8. marca 1985) to tvrdí ruský portál sportbox.ru. Tesák neodcestuje s výpravou ruského druholigistu na sústredenie na Cyprus, kde napokon zakotví, zatiaľ nie je známe. Futbalovou budúcnosťou rodáka zo Žiaru nad Hronom sa momentálne zaoberajú jeho agenti.

Tesákovo meno sa v uplynulých dňoch skloňovalo s možným odchodom do niektorého z kazašských klubov. Hráčov manažér údajne ponúkol ľavonohého krajného zadáka s ofenzívnymi chúťkami trom mužstvám z najvyššej kazašskej súťaže - Astane, Ordabasy a Atyrau, v zozname uchádzačov o jeho služby je vraj aj Tobol Kostanaj. 

V doterajšej hráčskej kariére účinkoval Lukáš Tesák aj v Dubnici, Žiline, Rimavskej Sobote, Senici, Prešove, ukrajinskom klube Zaria Lugansk či ruskom Torpede Moskva. Hráčom Arsenalu Tula je od jesene 2014, v tejto sezóne sa dostal na trávnik 19-krát.

V najcennejšom drese nastúpil zatiaľ dvakrát - tréner A-tímu SR Ján Kozák mu dal vlani príležitosť 5. septembra v kvalifikačnom dueli v Oviede proti domácemu Španielsku a 17. novembra v domácom prípravnom súboji v Žiline proti Islandu - v oboch prípadoch odohral celé stretnutie.