Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 15, 2015

Pekarík sa v stredu podrobí operácii ramena: "Iná možnosť nie je"

BERLÍN (TASR) - Slovenský reprezentant sa zranil v kvalifikačnom zápase Ukrajina - Slovensko

 
 
 
 
Na snímke zranený Peter Pekarík v kvalifikačnom zápase C-skupiny o postup na EURO 2016 Slovensko - Ukrajina v Žiline 8. septembra 2015.

Slovenský futbalový reprezentant v službách bundesligovej Herthy Berlín Peter Pekarík sa v stredu v nemeckom Heidelbergu podrobí operácii ramena. Zranenie si privodil v minulotýždňovom dueli C-skupiny kvalifikácie EURO 2016 proti Ukrajine v Žiline (0:0).

"Je to trpké, ale iná možnosť nie je," povedal 28-ročný ortodoxný pravý obranca pre webstránku Herthy. "Operáciu musím podstúpiť, aby som mal potom pokoj. Chlapci sú ale teraz na tom tak dobre, že to určite zvládnu aj bezo mňa," dodal zástupca kapitána nemeckého klubu. Ten si v stretnutí s Ukrajinou pri obrannom zákroku nešťastne poranil to isté rameno, s ktorým mal problémy už v minulosti.

O nutnosti chirurgického zákroku rozhodli pondelňajšie vyšetrenia u špecialistu na zranenia ramien Petra Habermayera, ktorý bude Pekaríka v stredu aj operovať. Podľa agentúry DPA bude slovenský legionár na trávnikoch pauzovať niekoľko týždňov a prevdepodobne tak nestihne reprezentačnú kvalifikačnú derniéru. Slovenský tím bude mať dva pokusy na spečatenie postupu na európsky šampionát - 9. októbra v Žiline proti Bielorusku a o tri dni neskôr v Luxembursku.

Generálny manažér Herthy Michael Preetz zaželal Pekaríkovi skoré uzdravenie: "Teraz je najdôležitejšie, aby bol čo najskôr opäť zdravý. Všetci mu to prajeme." Berlínsky klub je po štyroch kolách na 7. mieste tabuľky nemeckej najvyššej súťaže.