Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 25, 2015

Reprezentantky Vojteková a Škorvánková do nemeckého SC Sand

BRATISLAVA (SITA) - Slovenské futbalové reprezentantky Jana Vojteková a Dominika Škorvánková zhodne budú vo svojej kariére pokračovať v nemeckom bundesligovom klube SC Sand Willstätt

 
 
 
 
Jana Vojteková a Dominika Škorvánková

Nemecký bundesligový klub SC Sand Willstätt je klubom, za ktorý chytá ich krajanka Mária Korenčiová. Obrankyňa Vojteková aj stredopoliarka Škorvánková dosiaľ pôsobili v rakúskom vicemajstrovskom tíme SV Neulengbach. Informáciu priniesol web WomenSoccer.de.

"Je to pre mňa veľká pocta a chcem urobiť pre družstvo všetko, čo je v mojich silách. Budem sa snažiť pomôcť pri dosahovaní čo najlepších výsledkov," uviedla Vojteková.

"Som veľmi šťastná z toho, že sa mi podarilo dostať sa do bundesligy. O niečom takom som snívala už ako malá. Mojím cieľom je čo najrýchlejšie sa adaptovať na novú súťaž. Chcem sa herne aj osobnostne posunúť ďalej. Mám pocit, že toto je ten správny krok pri napĺňaní tejto ambície," povedala Škorvánková

SC Sand v sezóne 2014/2015 skončil na 10. priečke v tabuľke, o dva body sa vyhol zostupu. Mal bilanciu 5-4-13 pri skóre 27:43.