Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 8, 2015

Sabo opúšťa Trnavu, stal sa novou posilou PAOK-u Solún

TRNAVA (TASR) - Fortunaligový klub FC Spartak Trnava sa dohodol na prestupe stredopoliara Erika Saba do PAOK-u Solún

 
 
 
 
Fortunaligový klub FC Spartak Trnava sa dohodol na prestupe stredopoliara Erika Saba do PAOK-u Solún.
Na snímke vpravo kapitán Trnavy Erik Sabo, vľavo kapitán PAOK  Alexandros Tziolis pred prvým zápasom 3. predkola Európskej ligy UEFA PAOK Solún - Spartak Trnava (1:0). Solún, 30. júla 2015.

V pondelok absolvuje 23-ročný univerzál v gréckom klube lekársku prehliadku a ak bude úspešná, podpíše kontrakt. O jeho dĺžke sa práve rokuje.

"Pre Spartak Trnava ide o mimoriadne výhodnú ponuku, samozrejme klub akceptuje aj želanie samotného hráča posunúť sa ďalej v kariére a hrať v kvalitnom európskom tíme. Zároveň to Spartak považuje ako pozitívnu prezentáciu svojho odchovanca a "bílích andelov" v Európe," informoval TASR Marek Ondrejka, PR manažér Spartaka Trnava.

Sabo berie pôsobenie v Solúni, ktorý vyradil Trnavu v 3. predkole Európskej ligy, ako novú výzvu. "Takáto možnosť neprichádza každý deň, samozrejme som veľmi šťastný. Asi žiadny futbalista by nezaváhal ani na sekundu. Je to veľký posun mojej profesionálnej kariére. Som nesmierne vďačný, že mi Spartak dal šancu hrať najvyššiu súťaž. Rovnako moje poďakovanie patrí ľuďom, ktorí mi umožnili odísť a vyskúšať si niečo nové. Spartak je pre mňa aj naďalej srdcovou záležitosťou. Stále mu budem držať palce. Chcem si ale  vyskúšať niečo nové. Je to pre mňa veľká výzva. Verím, že takto to  pochopia moji aj trnavskí fanúšikovia," zdôraznil Sabo.