Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 30, 2014

Seničan Denis Baumgartner prestúpil do Sampdorie Janov

SENICA (fksenica.eu/SFZ) - Slovenský reprezentant do 17 rokov bude vo futbalovej kariére pokračovať na Apeninskom polostrove

 
 
 
 
Denis Baumgartner

Ešte len 16-ročný Denis Baumgartner patrí k najväčším talentom slovenského futbalu vo svojej vekovej kategórii. Napriek svojmu mladému veku už bol členom seniorského výberu FK Senica. Svoj talent bude mládežnícky slovenský reprezentant ďalej rozvíjať  v Sampdorii Janov, podľa všetkého by mal najskôr zamieriť do Primavery talianskeho klubu, čo je obdoba najstaršieho dorastu tuzemskej súťaže. V ňom už pôsobí aj ďalší slovenský mládežnícky reprezentant Dávid Ivan.

"Som veľmi rád, že prestup vyšiel. Sampdoria Janov je pre mňa nová výzva. Na novú skúsenosť sa veľmi teším. Pri podpise sa mi ruka netriasla. Som si vedomý toho, že sa v mojom živote začína nová kapitola. Spravím všetko pre to, aby som nesklamal dôveru ľudí, ktorí ju do mňa vložili," hovorí okamžite po podpise 3-ročnej zmluvy Denis Baumgartner.

Odchod Denisa Baumgartnera do Sampdorie Janov je výbornou vizitkou Futbalovej akadémie FK Senica, ktorej je Denis odchovancom. "Rokovania s talianskou stranou boli veľmi korektné. Sme radi, že aj Denisovi sa v Janove veľmi páči a že má veľkú túžbu rozvíjať v Taliansku svoj futbalový talent. V jeho ďalšej kariére mu želáme veľa šťastia," hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo, ktorý priamo v Janove rokoval o Denisovom prestupe.

"Chcem sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí mi prestup umožnili. Veľmi som vďačný aj Senici za to, čo všetko pre mňa spravila," hovorí Baumgartner, ktorého pri podpise zmluve v Janove sprevádzala jeho mama. "Sme veľmi radi, že sa prestup nakoniec zrealizoval. Pracovali sme na ňom asi rok a pol. Sampdoria Janov je výborný klub s kvalitnou akadémiou. Denisovi môžu poskytnúť veľmi kvalitné futbalové vzdelanie," vyjadruje za agentúru Stars and Friends, ktorá sa na prestupe podieľala, zástupca agentúry Roman Vojtek.