Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 22, 2013

Škrtel je nespokojný so sezónou

LIVERPOOL (SITA) - Martin Škrtel hodnotí sezónu 2012/2013

 
 
 
 
Radosť Martina Škrtela po góle do siete Manchesteru City v zápase Premier League 2012/13 FC Liverpool - Manchester City. 26. augusta 2012, Liverpool.

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel nie je spokojný s končiacou sa sezónou. Stopér FC Liverpool v druhej polovici ročníka stratil dôveru trénera "The Reds" Brendana Rodgersa a nedostával príležitosti v zostave mužstva z Anfieldu. Od januára zasiahol len do šiestich ligových stretnutí, z toho iba v štyroch prípadoch bol v základnej jedenástke. Naposledy v záverečnom 38. kole Premier League v domácom dueli s Queens Park Rangers (1:0).

"Som rád, že sme sezónu zakončili víťazne a teší ma, že som po dlhšej dobe opäť odohral celý zápas. Ak by som mal hodnotiť sezónu, tak si myslím, že nebola pre mňa ako aj pre mužstvo úspešná. Ako tím sme si predstavovali, že budeme v tabuľke vyššie. A ja osobne som v druhej polovici sezóny vypadol zo zostavy, čiže s ročníkom nie som vôbec spokojný," povedal pre svoju oficiálnu internetovú stránku bývalý obranca Zenitu Petrohrad a AS Trenčín. FC Liverpool skončil v najvyššej anglickej súťaži na siedmom mieste a v nasledujúcej sezóne sa nepredstaví v európskych pohároch. 

Škrtel však aj v období, v ktorom nehrával, mal veľkú podporu priaznivcov. "Chcel by som sa poďakovať všetkým mojim fanúšikom, ktorí ma podporovali počas celej sezóny. Veľmi si to vážim. Nie vždy sa dá odpovedať na všetky reakcie. Som však rád, že mi vyjadrovali podporu, aj keď som nehrával, a za to im ďakujem," dodal Martin Škrtel.

Dvadsaťosemročný dôrazný zadák pre trest za žlté karty nebude figurovať v nominácii koučov A-mužstva SR Stanislava Grigu a Michala Hippa na blížiaci sa zápas proti Lichtenštajnsku (7. júna o 20.00 h vo Vaduze) v rámci kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta do Brazílie.