Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 23, 2016

Superpohár pre Lekhwiyu, Weiss pomohol gólom

DAUHA (SITA) - Dvadsaťšesťročný krídelník uzavrel gólový účet stretnutia proti Al-Sadd na 4:1, presadil sa v 87. minúte.

 
 
 
 
Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss prispel gólom k triumfu katarského klubu Lekhwiya SC v zápase národného superpohára nad tímom Al-Sadd 4:1. Dauha, 22. januára 2016.

Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss prispel gólom k triumfu katarského klubu Lekhwiya SC vo štvrtkovom zápase národného superpohára nad tímom Al-Sadd 4:1. Dvadsaťšesťročný krídelník uzavrel gólový účet stretnutia, presadil sa v 87. minúte. Bratislavský rodák sa dostal cez Ahmeda Al-Hardiho a tvrdou strelou prepálil gólmana Saada Al Sheeba. Pre Weissa to bol v tejto sezóne deviaty gól v drese "červených rytierov", osem dosiahol v najvyššej súťaži. Lekhwiya dosiahla premiérové prvenstvo v národnom superpohári a vrátila Al-Saddu prehru z vlaňajška, keď na vlastnom štadióne podľahla 2:3.

Úradujúci katarský šampión Lekhwiya SC sa momentálne pripravuje na pôsobenie v tohtoročnej ázijskej Lige majstrov. Do základnej B-skupiny dostal za súperov Al-Nassr (S. Arábia) a Zob Ahan (Irán), tretím protivníkom bude Buňodkor (Uzb.) alebo Al-Shabab (SAE). Informovala stránka dohastadiumplusqatar.com. 

Katarský superpohár: 

Lekhwiya SC - Al-Sadd 4:1 (1:0) 

Góly: 18. Mohammad, 46. Razak, 60. Nam Tae-hee, 87. Weiss ml. - 50. Al-Shammari