Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 5, 2016

Vestenický po debute: "Tréner ma pochválil, môžem byť spokojný"

KRAKOV (SITA) - Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Tomáš Vestenický má za sebou úspešnú premiéru v drese poľského klubu Cracovia Krakov.

 
 
 
 
Tomáš Vestenický má za sebou úspešnú premiéru v drese poľského klubu Cracovia Krakov.

V stredajšom stretnutí 25. kola tamojšej najvyššej súťaže Ekstraklasy na pôde Ruchu Chorzów nastúpil v 69. min za priaznivého stavu 3:2 a keďže sa duel skončil rovnakým výsledkom, talentovaný 19-ročný rodák z Topoľčian sa aj so svojimi spoluhráčmi tešil zo zisku troch bodov. Radoval sa aj Vestenického krajan Erik Jendrišek, ktorý v 5. min strelil prvý gól Cracovie.

"Nastúpil som na hrote útoku, no keďže sme viedli, tréner mi prízvukoval, aby som dbal predovšetkým na defenzívu. Blížil sa záver a prvoradou úlohou bolo uhájiť tesný náskok, čo sa napokon aj podarilo," skonštatoval Vestenický pre internetovú stránku svojej zastupiteľskej agentúry fsagency.eu.

"Tréner Zieliňski ma pochválil, že som veľmi dobre naskočil, dokonca sa niečo aj popísalo v novinách, takže s prvým zápasom môžem byť celkom spokojný. Predovšetkým však preto, že sme vyhrali a získali tri body, čo je dôležité pred náročným programom," doplnil Vestenický, ktorý je v Cracovii na hosťovaní do konca sezóny 2015/2016 ako kmeňový hráč talianskeho AS Rím. Krakovčania si budú môcť v prípade záujmu uplatniť opciu na trvalý prestup slovenského útočníka. V talianskej metropole má kontrakt s platnosťou do leta 2017, hosťoval už aj v Modene. 

"Teraz cestujeme päťsto kilometrov do Poznane, ktorá je piata a budúci víkend privítame vedúcu Legiu Varšava. To bude zápas ako remeň, už sa naň všetci tešíme," uviedol Tomáš Vestenický. Cracovii patrí v tabuľke Ekstraklasy výborné tretie miesto, má o 6 bodov menej ako Legia.