Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 16, 2016

13. ročník benefičného zápasu v prospech Miroslava Labuna

SNINA (SFZ/PAVEL ANDRAŠČÍK) - Tímy M. Labuna a Old Boys MFK Snina odohrali benefičné stretnutie na podporu Miroslava Labuna.

 
 
 
 
Aktéri zápasu na podporu Miroslava Labuna - tímy Old Boys MFK Snina a výber M. Labuna. Snina, 12. augusta 2016.

 

Počas existencie klubu MFK Snina v ňom hrali stovky vynikajúcich futbalistov. Jedným z nich bol aj Miroslav Labun, rodák z Rokytova, kde robil prvé futbalové kroky. O kvalitného hráča - obrancu sa začali zaujímať kluby z vyšších súťaží, najrýchlejší boli Prešovčania, ktorí v tom čase opustili najvyššiu ligovú súťaž a začali formovať mužstvo pre návrat do 1. ligy. Známy exekútor pokutových kopov pôsobil v Prešove viac ako sedem sezón, strelil 64 gólov, reprezentoval v kategórii do 21 a 23 rokov.

Na sklonku kariéry odišiel na hosťovanie do Vranova nad Topľou, kde hral III. ligu. Presne 10. augusta 1994 na ihrisku vo Svite, v hlavičkovom súboji, pri dopade na trávnik, si poranil krčnú chrbticu. Napriek niekoľkým operáciám, dolné končatiny ostali ochrnuté a Miroslav Labun je odkázaný na invalidný vozík.

Pred 13 rokmi sa  predseda futbalového klubu v Snine Vladimír Drobňák rozhodol usporiadať benefičné stretnutie bývalých spoluhráčov Mira Labuna so starými pánmi Sniny. Počas 13-ročnej histórie zápasov pricestovali do Sniny tiež Internacionáli Slovenska na čele s Ladislavom Petrašom či Jozefom Adamcom.

V poradí v 13. zápase na podporu Miroslava Labuna nastúpili proti sebe minulý piatok (12.8.) tímy M. Labuna a Old Boys MFK Snina. K aktérom futbalového zápasu sa prihovoril predseda Východoslovenského oblastného futbalového zväzu Richard Havrilla a primátor mesta Sniny Štefan Miľovčík.

"Chcel by som sa touto cestou poďakovať Vladovi Drobňakovi, prezidentovi MFK Snina, môjmu rodákovi, ktorý už trinásť rokov organizuje toto podujatie, ďalej mojej rodine, kamarátom a priateľom, sponzorom a mojim bývalým spoluhráčom, že si našli čas na túto akciu. Ešte raz všetkým ďakujem," dodal smerom k futbalovému stretnutiu Miroslav Labun.

Výber Mira Labuna - Old Boys MFK Snina 2:2 (1:1), 5:4 p.k.

Góly: Pavlovič, M. Labun – Kaprať, Uchytil
R: Štefan Czeto – Pavol Greš, pavol Basoš

Výber M. Labuna: Janočko – V. Gombár, J. Lehotský, Talašek, Vytykač, Ďubara, Kovať, Bodnár, J. Plachý, Ľubarský, Kocurišin, Stolár, J. Hodor, T. Labun

Old Boys MFK Snina : Lajtar – Uchytil, Ceré, D. Gerzanič, E. Petruňo, Š. Mocak, M. Kapraľ, J. Krivjančin, M. Krivjančin, J. Eliáš, V. Vaľko, M. Vasiľ, Maliňák