Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 4, 2016

Plážový futbal: Slováci tretí v Prahe

PRAHA (SFZ) - Plážový futbal na Slovensku ožíva, pre dvojicu reprezentačných trénerov Kostoláni - Bureša bol turnaj Central Europe Cup 2016 v Prahe druhou ostrou skúškou.

 
 
 
 
Slovenskí plážoví futalisti obsadili na turnaji v Prahe 3. miesto, s bronzovou medailou v hornom rade zľava: Jan Dámec (predseda komisie plážového futbalu FAČR), Michal Ivan (vedúci realizačného tímu SR), Peter Barinec, Dávid Čarnogurský, Marek Pecho, Michal Kanyai, Marián Dvoran, Tomáš Varga (člen realizačného tímu SR), Jan Hájek (mediálny manažér pláž.futbalu ČR)
Dolný rad zľava: Pavol Bureš, Marek Kostoláni, Marek Tomiš, Ján Štajer, Jindřich Knödl (marketingový manažér pláž.futbalu ČR).

Bilancia? Dve víťazstvá, jedno po predl'žení, jedna prehra, 3. miesto.

Turnaj organizoval Beachsoccer Czech Republic s podporou Beach Soccer WorldWide, strešnej medzinárodnej organizácie plážového futbalu, počas posledného júnového víkendu. Výber Slovenska si na ňom zmeral sily s Rakúskom, Českom a Dánskom.

Cenné bolo najmä víťazstvo nad neskorším víťazom turnaja Rakúskom, ktoré sa zrodilo gólom 20 sekúnd pred koncom predĺženia, autorom bol hrajúci tréner Marek Kostoláni.

V súboji s Českom rozhodli najmä skúsenosti domácich, ich súhra a nacvičené signály. Teda presne to, na čom Slováci potrebujú ešte zapracovať.

V poslednom zápase Slováci zdolali Dánov v riadnom hracom čase, ostatné výsledky turnaja však tabuľkou zamiešali tak, že ani dve víťazstvá im nestačili na lepšie než 3. miesto.

S predvedenou hrou, výsledkami aj prístupom hráčov sme spokojní,” povedal Marek Kostoláni. “Bola to skvelá príležitosť vyskúšať si ďalších hráčov. Terazuž vieme, na ktorých hráčoch chceme stavať, no stále ich nie je 8 + 2, čo je štandardný počet, potrebný pre medzinárodný zápas. To znamená, že stále majú šancu aj iní.”

VÝSLEDKY NA CENTRAL EUROPE CUPE 2016

Rakúsko - Slovensko 3:4 pp (1:3, 0:0, 2:0 - 0:1)

G: 5. a 30. Cetinyürek, 28. Gahleitner - 7. a 39. Kostoláni, 6. Bureš, 12. Kanyai.

Česko - Slovensko 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

G: 3. a 21. Salák, 5. Huráb, 11. Radosta, 36. Kovařík - 6. Bureš, 27. Kostoláni.

Slovensko - Dánsko 4:3 (3:2, 0:1, 1:0)

G: 9. a 10. Kostoláni, 5. Kanyai, 31. Pecho - 5. a 20. Raedkjaer, 7. Ytte.

Konečné poradie: 1. Rakúsko 6, 2. Česko 6, 3. Slovensko 5, 4. Dánsko 0.

Najlepší strelci: 6 - Cetinyürek (Rakúsko), 5 - Kovařík (ČR), Raedkjaer (Dánsko), Kostoláni (SR).

Najlepší brankár: Marián Dvoran (SR).