Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 13, 2015

Registrácia vstupeniek na EURO 2016 sa začala

NYON/BRATISLAVA (SFZ) - V utorok 12. mája UEFA oznámila spustenie predaja vstupeniek na jednotlivé zápasy záverečného turnaja Eura 2016 a ich ceny

 
 
 
 

Najlacnejšie budú stáť 25 eur (stretnutia v skupinovej fáze, s výnimkou otváracieho duelu šampionátu, tam je vstupné vyššie), najdrahšie (na finále) 895 eur.

UEFA avizuje svoj zámer, aby bol predaj vstupeniek transparentný, jasný a prístupný každému záujemcovi. „Ceny sme nastavili tak, aby na tribúny mohli prísť ľudia zo všetkých spoločenských vsrtiev,“ povedal Jacques Lambert, predseda organizačného výboru ME. K dispozícii má byť milión vstupeniek, z nich zhruba 75 percent bude prístupných cez www.EURO2016.fr, spomenuté najlacnejšie sú určené pre 43 z 51 zápasov záverčného turnaja.

Počnúc utorkom je tak možné sa registrovať prostredníctvom internetu, predaj oficiálne spustia 10. júna, rok pred začiatkom šampionátu. Vstupenkový portál je v troch jazykoch: angličtine, francúzštine a nemčine.

UEFA zároveň vyčlenila 20 000 miest pre deti v rámci programi „20 000 úsmevom pre Euro.“ UEFA a organizátori pripravili aj ďalšie vstupenkové programy (Destinácia: balíček za 290 eur umožní fanúšikovi získať najlepšie miesta na dve stretnutia vo vyhradenom sektore. Ponuka pohostinnosti: priaznivec si môže vychutnať prvotriedne pohostinnosť a zároveň sa tešiť na atmosféru na štadióne. Pre divákov s postihnutím: na každý zápase v najnižšej cenovej kategórii, bez ohľadu na miesto na štadióne, asistent môže požiadať o voľné miesto.
„Nasleduj svoj tím": po vyžrebovaní finálovej časti v decembri 2015 si môžu priaznivci 24 účastníckych krajín kúpiť kompletné balíčky, ktoré im umožnia sledovať ich mužstvo počas turnaja. Predaj bude prebiehať v úzkej spolupráci s účastníckymi národnými asociáciami).

Najlacnejšia vstupenka (v kategórii 4) na otváraci zápas – 10. júna na St. Denis-Stade de France – stojí 45 eur, je teda drahšia ako najlacnejšie lístky na ostatné zápasy skupinovej fázy. Organizačný výbor Eura to zdôvodnil tým, že samotnému duelu predchádza otvárací ceremoniál, čo zdvihlo cenu vstupného (pri ostatných kategóriach je rozdiel ešte výraznejší).

Samozrejme, jedna zásadná vec: iné to je aj pre fanúšika, ak je jeho krajina účastníkom Eura 2016, iné, ak sa do Francúzska nedostane...