Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 18, 2013

Rozhodca Ivan Kružliak po roku opäť vo finále ME

BRATISLAVA (SFZ) - Na medzinárodnom fóre sa predstavia aj ďalší slovenskí rozhodcovia a taktiež aj rozhodkyne

 
 
 
 
Ivan Kružliak

Dnešný večer bude pre nášho FIFA rozhodcu Ivana Kružliaka po roku opäť finálový. V máji 2012 pískal finálový zápas Majstrovstiev Európy do 17 rokov v Slovinsku. Komisia rozhodcov UEFA ho tentoraz nominovala ako pomocného rozhodcu na finálový zápas Majstrovstiev Európy do 21 rokov v Jeruzaleme v Izraeli. Bude pomáhať spolu s ďalšími kolegami v tíme slovinskému rozhodcovi Matejovi Jugovi.

Nie je to jediná medzinárodná aktivita slovenských rozhodcov v týchto letných dňoch. Naša najlepšia ženská asistentka Mária Súkeníková je práve v týchto dňoch vo švajčiarskom sídle UEFA v Nyone na prípravnom seminári vybraných rozhodkýň, ktoré budú v priebehu júla účinkovať vo Švédsku na Majstrovstvách Európy žien.

Ďalšia naša rozhodkyňa Petra Chudá bude v auguste rozhodovať na finálovom turnaji ME žien do 19 rokov vo Walese.

Samozrejme budeme aj naďalej sledovať ako si bude počínať náš asistent Roman Slyško, ktorý je členom tímu najlepšieho českého rozhodcu Pavla Královca a spoločne sú vo výbere najlepších európskych rozhodcovských tímov, uchádzajúcich sa o účasť na budúcoročných Majstrovstvách sveta v Brazílii.

Aj ostatní naši medzinárodní rozhodcovia a asistenti so záujmom čakajú na žrebovanie európskych futbalových pohárov, ktoré bude 24.júna. UEFA dá v letných mesiacoch šancu určite aj ďalším našim rozhodcom.