Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 17, 2016

Slovenky vo finále národných pohárov v piatich krajinách

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenské futbalové reprezentantky si v zahraničných kluboch vybojovali účasť vo finále Švajčiarskeho, Nemeckého, Českého, Rakúskeho a Poľského pohára.

 
 
 
 
Lucia Ondrušová (vpravo) v drese FC Neunkirch v súboji s Rianou Fischerovou (FC Zürich) vo finále Švajčiarskeho pohára žien 2016 FC Zürich - FC Neunkirch na štadióne Tissot Arena v Bieli. Biel, 16. mája 2016.

Vo Švajčiarsku prehra FC Neunkirch

Prvé finále má za sebou trio futbalistiek švajčiarskeho FC Neunkirch - Lucia Ondrušová, Lucia HaršanyováDana Fecková. Dievčatá postupne vyradili v 1. kole FC Gossau (3:0), FC Baar (3:0), FC Aarau (3:0), vo štvrťfinále deklasovali FC Aïre-le-Lignon 14:1 a v semifinále zdolali v Bazileji domáci FC po predĺžení 3:2. Vo finále nastúpil FC Neunkirch včera (16.5.), aj s Ondrušovou a Feckovou v základnej zostave, v Tissot Arene v Bieli proti FC Zürich, ktorému podľahol 0:2.

Nemecko - finále 21. mája 2016 v Kolíne nad Rýnom

Trio Mária Korenčiová, Dominika ŠkorvánkováJana Vojteková vie ako chutí v semifinále zdolať slávny Bayern Mníchov a vo veľkom finále nastúpi proti papierovému favoritovi VfL Wolsfsburg. Pre SC Sand je to historicky prvá finálová účasť a dievčatá čaká životný zápas. Na päťdesiattisícovom štadióne Rhein Energy v Kolíne nad Rýnom, ktorý bol dejiskom troch zápasov závereného turnaja MS 2006 v Nemecku, sa podľa slov slovenskej reprezentačnej brankárky Márie Korenčiovej očakáva 20-tisícová návšteva.

Česko -  finále 21. mája 2016 v Prahe

Derby Sparta - Slavia sľubuje skutočný vrchol pohárovej súťaže v Česku. Pre nás je tento súboj o to pikantnejší, že proti sebe nastúpia Slovenky Monika Matysová (AC Sparta Praha) a Diana Bartovičová (SK Slavia Praha). Zápas sa odohrá na štadióne v Střížkove s výkopom o 17:00.

Rakúsko - finále 22. mája 2016 v Amstetten

Alexandra Bíróová a jej tím FSK Simacek St. Pölten sa pokúsia nadviazať na majstrovský titul ziskom double. V ceste za druhou domácou klubovou trofejou im bude stáť družstvo NÖSV Neulengbach, zápas sa hrá 22. mája 2016 na štadióne Ertl Glas v dvadsaťtisícovom okresnom meste v rakúskej spolkovej krajine Dolné Rakúsko Amstetten, výkop je naplánovaný na 16:00.

Poľsko - finále 26. mája 2016 vo Wloclaweku

Slovenský ženský futbal má zastúpenie aj vo finále Poľského pohára, v tíme GKS Górnik Łęczna zabojuje o triumf v národnom pohári Patrícia Hmírová. Jej tím nastúpi 26. mája 2016 o 17:00 na štadióne MOSiR vo Wloclaweku proti KKPK Medyk Konin.