Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 26, 2014

VIDEO: Trofej UEFA Champions League v Bratislave

BRATISLAVA (SFZ) - V Bratislave začína 6. ročník turné UEFA Champions League Trophy Tour, ambasádormi osobnosti svetového futbalu Ruud Gullit a Steve McManaman

 
 
 
 
Dvojica ambasádorov Ruud Gullit (vpravo) a Steve McManaman (vľavo) pózujú so slávnou trofejou určenou pre víťaza futbalovej Ligy majstrov počas UEFA Champions League Trophy Tour 2014. Bratislava, 26. septembra 2014.

S tohtoročným mottom "Staňte sa súčasťou vzrušujúceho zážitku" zavítala dnes do Bratislavy trofej pre víťaza najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže - Ligy majstrov. Presne o 11:00 prišiel autobus s trofejou a ambasádormi akcie prvýkrát na námestie pred obchodný dom Eurovea, kde Ruud Gullit a Steve Mc Manaman, obaja dvojnásobní víťazi Ligy majstrov, pozdravili pred začiatkom oficiálnej tlačovej konferencie prvých návštevníkov Tour, ktorú prináša UniCredit.

Na hodinovej tlačovej predstúpil pred zástupcov médií Gianni Franco Papa, riaditeľ divízie pre SVE v spoločnosti UniCredit, generálny riaditeľ tejto spoločnosti pre Slovensko a Českú republiku Jiří Kunert, tlačová hovorkyňa UEFA Tania Bauma a najväčšiu pozornosť pútala dvojica futbalových legiend Ruud Gullit a Steve Mc Manaman

 

Prehrať video

 

Ruud Gullit bol hviezdou holandského reprezentačného tímu na ME 1988, kde presnou hlavičkou do siete Sovietskeho zväzu prispel k zisku titulu európskeho šampióna pre oranjes. V rokoch 1989 a 1990 sa výraznou mierou podieľal na triumfe AC Miláno v Lige majstrov, vo finále proti Steaue Bukurešť (1989) strelil dva góly, o rok neskôr odohral finále proti Benfike Lisabon (1:0). Gullit by určite rád napodobnil svojich krajanov Johana Cruyffa či Franka Rijkkaarda, ktorí vyhrali "ušatú" trofej ako tréneri i hráči. "Je málo takých, ktorým sa to podarilo. Najskôr však musíte mať kontrakt s klubom. Keby som mal povedať s ktorým by som si prial Ligu majstrov vyhrať, bolo by to milánske AC," zaznelo na tlačovej konferencii. 

Steve Mc Manaman splnil podmienku pre ambasádora Tour triumfom v Lige majstrov v rokoch 2000 a 2002 (pozn: ambasádorom Tour môže byť iba víťaz LM). Je prvým Angličanom, ktorý triumfoval v Lige majstrov v neanglickom tíme. Hneď v prvej sezóne (1999/2000) v drese Realu Madrid prispel úžasným gólom do siete FC Valencia k víťazstvu "bieleho baletu" vo finále LM, o dva roky neskôr si triumf zopakoval v dueli s Bayerom Leverkusen. "Je to jedinečná trofej. V Európe je veľa kvalitných súťaží ako Premier League alebo Seria A, no nič  nie je viac ako Liga majstrov a víťazstvo v nej. Ak ju chcete vyhrať, musí sa spojiť veľa vecí. Potrebujete výnimočné mužstvo, výnimočných ľudí a tiež šťastie," povedal o trofeji bývalý hráč FC Liverpool, Realu Madrid a Manchesteru City. 

Po tlačovej konferencii bola o 14:00 otvorená pre návštevníkov tzv. "Ulička šampiónov". Tí sa mohli od 14:15 osobne stretnúť s futbalovými legendami, ale tiež odfotografovať s trofejou a prezrieť si vzácne artefakty - podpísané dresy Lionela Messiho, Ikera Casillasa, Javiera Zanettiho, podpísané lopty z finálových duelov Ligy majstrov a mnohé ďalšie. 

Trofej UEFA Champions League, 73,5 cm vysoký a 46,5 cm široký ušatý pohár bude v Bratislave od piatku (26.9.) do nedeľe. Návštevníci môžu získať cennú fotografiu a obdivovať vystavené artefakty aj v sobotu od 10:00 do 20:00 a v nedeľu od 10:00 do 19:00. Po Bratislave UEFA Champions League Trophy Tour pokračuje v mestách Viedeň, Záhreb, Novy Sad, Niš a Belehrad.