Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

SLOVENSKÍ SOKOLI

Ľudia sa od dávnych čias upínali k hrdinom. Vyhľadávali bojovníkov, záchrancov, idoly. Hrdinov treba aj dnes, sú však vnímaní inak, v zmysle doby, a často ich nachádzame aj v radoch špičkových športovcov.

Slovenský futbalový zväz chce neustále motivovať mládež, ukazovať mladej generácii nové vzory, idoly, skvelých športovcov - slovenských futbalových reprezentantov. Fanúšikovia milujú národné tímy a svojich reprezentantov, potrebujú však jednoduchý a zrozumiteľný symbol, brand, ktorý bude túto najvyššiu futbalovú métu prezentovať.

Dlho sme hľadali symbol, ktorý by inšpiroval, spájal tradície s modernou rýchlou dobou. Aby sa v ňom stretali faktory bystrosti, rýchlosti, obratnosti a divokosti, teda vlastnosti, ktoré by mal mať každý špičkový futbalista.. To všetko prezentuje – sokol.

V roku 2015 sme na Slovensku oslávili 200. výročie narodenia Ľudovíta Štúra. On i celá jeho generácia často používali sokola, ako označenie švárneho junáka, ktorý prinesie nové lepšie časy. Hovorili, písali a prezentovali ho Janko Matuška, Ján Botto, Samo Chalupka, Janko Kráľ a mnohí iní. Lebo v histórii bol sokol zosobnením mladého hrdinu, junáka, ktorý má priniesť zmenu k lepšiemu. Ešte aj dnes v sebe spája vyznenie hrdinu a tradičné národné hodnoty, symbolizuje športovú hviezdu.

Chceme využiť toto tradičné a prepojiť ho s novým, moderným, súčasným i budúcim, úspešným a národným, preto slovenskí futbaloví reprezentanti budú vystupovať ako: SLOVENSKÍ SOKOLI

#slovenskisokoli

Reprezentačný tím A bude využívať označenie „sokoli“, mládežnícke reprezentácie od tímu do 21 rokov až po pätnástku „sokolíci“.

Logo národných tímov (na stiahnutie na):