Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 4, 2016

Jozef Marko s ocenením od UEFA

BUDAPEŠŤ (SFZ) – Na 40. riadnom kongrese UEFA si prevzal ocenenie – členstvo v tzv. Klube priateľov UEFA – bývalý dlhoročný rozhodca a funkcionár Jozef Marko.

 
 
 
 
Jozef Marko preberá z rúk prvého viceprezidenta UEFA Angela Mariu Villara Llonua v prítimnosti člena exekutívy Theodora Theodorisa ocenenie, členstvo v Klube priateľov UEFA. Budapešť, 2. mája 2016.

Toto ocenenie môžu získať len ľudia, ktorí v niektorej komisii UEFA pracujú minimálne dvanásť rokov. Náš Jozef Marko je v štruktúre európskej asociácie 21 rokov...

Veľmi si vážim pondelkové uvedenie do takejto vzácnej spoločnosti,” povedal po návrate domov slovenský funkcionár, ktorého prakticky celý život sprevádzalo futbalové rozhodcovstvo. ”Vždy som sa snažil konať poctivo, zodpovedne a korektne, na ihrisku aj potom, na tribúne či pri hodnoteniach alebo prednáškach a seminároch.”

Markova pozícia v komisii rozhodcov UEFA sa nezrodila zo dňa na deň, spomínaných 21 rokov v nej však potvrdzuje, že jeho filozofia a prístup ku všetkému, čo robil, sa zladili s chápaním rozhodovania a zmyslu fair-play v UEFA. Skúsenosti zo 184 prvoligových zápasov vo funkcii hlavného a ďalších 215 ako asistenta, k čomu treba prirátať desiatky stretnutí na medzinárodnej scéne, na ktorej pôsobil v rokcoh 1978 – 1992, okrem iného aj na MS hráčov do 20 rokov v Saudskej Arábii, sú studnicou, z ktorej teraz čerpajú jeho nástupcovia, ktorým robí rešpektovaného tútora.

Čoskoro sedemdesitanik ani po zaradení do čestného ”uefáckeho” klubu nevypadne z futbalového diania – už v júni sa zúčastní na veľkom mládežníckom podujatí Paris World Cup 2016 v pozícii mentora, dohliadajúceho na výkony rozhodcov, pokračovať by malo aj jeho pôsobenie v pozícii delegáta pozorovateľa UEFA v ďalšej pohárovej sezóne.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.