Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 14, 2016

Justín Javorek jubiluje

BRATISLAVA (SFZ) - K nádhernej 80-ke mu blahoželá celá slovenská futbalová rodina

 
 
 
 
Prezident SFZ Ján Kováčik, Eva Pasquier (FIFA), Justín Javorek a generálny sekretár SFZ Jozef Kliment počas konferencie SFZ, na ktorej bol Justín Javorek ocenený Zlatým odznakom SFZ. Banská Bystrica, 28. september 2012.

Rodák z Voderadov, žijúca legenda slovenského futbalu. Bol členom kádra reprezentácie Československa na ME 1960, na ktorom obsadilo naše mužstvo bronzovú priečku. Napriek tomu si reprezentačný štart za "áčko" nikdy nepripísal, chytal však za "levíčatá" (tím do 23 rokov) aj olympijský tím. S brankárskym remeslom začínal v RH Brno, po príchode na Slovensko pôsobil v Tatrane Prešov, ČH Bratislava a v bratislavskom Interi. Preslávil sa pôsobením v Turecku, bol prvým profesionálnym futbalistom v krajine polmesiaca. 

Po ukončení hráčskej kariéry pôsobil v úlohe trénera v Rapide Bratislava, v Trenčíne, v bratislavskom Interi, Trnave, Prešove, Dunajskej Strede. Medzitým oživil dobré kontakty a opäť pôsobil v Turecku, v kluboch Galatasaray Istanbul a Altay Izmir.

V rokoch 2002-2014 vykonával funkciu predsedu trénersko-metodickej komisie BFZ.

Za jeho dlhoročnú činnosť bol Justín Javorek viacnásobne oceneý - v roku 2012 Zlatým odznakom SFZ, ktorý mu bol odovzdaný na konferencii SFZ v Banskej Bystrici) a v roku 2014 prevzal aj Cenu Fair Play MUDr. Ivana Chodáka za dlhoročnú príkladnú činnosť a celkový prínos pre futbal.

Dnes sa Justín Javorek dožíva nádherného životného jubilea, ku ktorému mu srdečne blahoželáme, prajeme veľa zdravia a ešte veľa krásnych chvíľ v rámci slovenskej futbalovej rodiny.