Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 13, 2014

Zomrel Rudolf Mažgut

BRATISLAVA (fkdukla.sk) - Futbalovú rodinu FK Dukla navždy opustil Rudolf Mažgut

 
 
 
 
Rudolf Mažgut

Rodák z Nových Zámkov, ktorý by sa bol v apríli dožil 67 rokov, spojil celý svoj kariérny život so športom v Banskej Bystrici. V stredu sa životná púť Rudolfa Mažguta naveky skončila.

Pri futbalovej Dukle bol takmer od jej začiatku. Už so skúsenosťami z druhej Slovensko-moravskej ligy, sem narukoval v roku 1967, aby stál pri prvom veľkom futbalovom nadšení pod Urpínom. Hneď v prvom roku jeho pôsobenia Dukla postúpila do druhej a v ďalšej sezóne hneď do prvej celoštátnej ligy. V jej kádri pôsobil do roku 1976 a hneď potom začal trénovať na Štiavničkách mladé futbalové talenty.

Aj keď v roku 1980 odišiel pôsobiť pod Ministerstvo vnútra, od roku 1990 sa spájal s červeno-bielymi farbami opäť, keď sa stal členom dozornej rady klubu. Pôsobil ako funkcionár v ŠKP Banská Bystrica. Od začiatku roka 2010 do roku 2012 bol športovým riaditeľom FK Dukla.

Posledná rozlúčka s Rudolfom Mažgutom sa uskutoční v pondelok 17. februára o 13.00 h v krematóriu v Kremničke.

Futbalový klub Dukla Banská Bystrica vyjadruje pozostalým úprimnú sústrasť a vzdáva česť pamiatke osobnosti, ktorá sa výrazne podpísala pod rozvoj športu v našom meste a navždy tak zostane spojená s jeho históriou.