Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 31, 2016

Futbalsfz.sk v novom šate

BRATISLAVA (SFZ) – Webová stránka futbalsfz.sk, dôveryhodný informačný zdroj pre takmer dvestotisíc slovenských futbalových priaznivcov, dostáva novú tvár.

 
 
 
 

Nebolo to zo dňa na deň, ani z mesiaca na mesiac. Na novej, modernej, prehľadnej a praktickej stránke sa pracovalo niekoľko mesiacov, počas ktorých sa testovala kompletne nová správa obsahu, vizualizácie, responzivita pre mobilné zariadenia a praktickosť používania nielen pre užívateľa stránky, ale aj z pohľadu správcov jednotlivých obsahových sekcií webu.

Pridal sa väčší dôraz a priestor na fotografie a nové vizuálne prvky, pozmenil sa typ písma, riadkovanie v textoch tak, aby boli pre oči príjemné a menej únavné, pre respondentov z mobilných zariadení je určite potešiteľný fakt, že stránka je responzívna, takže sa automaticky prispôsobí každému mobilnému zariadeniu, bez problémov sa dá čítať aj na tablete.

Použili sme vlastné technologické riešenie pre správu obsahu webstránky, vsadili sme na widgety, dynamické prvky, ktoré nám umožňujú lepšie vizualizácie kalendárov zápasov, podujatí a akcií nielen reprezentačných tímov. Zároveň je pre všetkých zainteresovaných podstatné, že je to brána k ďalším pripravovaným službám, ktoré sú priamo spojené s fungovaním nielen websídla zväzu,“ povedal Ján Letko, vedúci oddelenia IT SFZ, tvorca myšlienky dizajnu a správy mediálneho obsahu.

Štvorcový dizajn použitý ako pri článkoch a kalendároch, tak aj na sociálnych sieťach do budúcna plánujeme rožšíriť aj pre pripravované nové informačné, komunikačné a mediálne služby potrebné pre dynamickú komunikáciu s fanúšikmi slovenského futbalu,” dodal Jaroslav Šišolák, výkonný riaditeľ SFZ Marketing, zodpovedný za nové mediálne a komunikačné kanály.

Máme plány pre ďalšie kroky, doba prináša nové výzvy a nové možnosti, nevylučujeme postupne prípravu a potom realizáciu niečoho, čo by sa dalo nazvať mediálnym domom slovenského futbalu. Je to téma pre budúcnosť, je to náš cieľ, nedá sa teraz definovať, ako blízko či ďaleko k nemu máme, ale podstatné je, že s novou podobou webovej stránky sme spokojní, no ňou sa pre nás práca nekončí, urobili sme prvé kroky na dlhej ceste,“ reagoval ešte Ján Letko.

"V rámci najbližších krokov môžeme však prezradiť, že podľa vzoru futbalsfz.sk sa v krátkej dobe zmení aj portál slovenského ligového futbalu futbalnet.sk, kde bola práve spustená verejná betaverzia na záverečné verejné testovanie, do nej budeme postupne pridávať najviac žiadané funkcie, vlastnosti a služby pre fanúšikov slovenského futbalu. Viac na beta.futbalnet.sk ”

doplnil na záver Jaroslav Šišolák.

Poďakovanie za spoluprácu na tvorbe nového riešenia patrí partnerským spoločnostiam Sportnet Media a Bart.sk, ako aj tímu ľudí zo SFZ pod vedením Jána Gerzaniča.

Obsah pôvodnej stránky ostáva na adrese old.futbalsfz.sk.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.