Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 18, 2014

VIDEO: Kováčik: "Som veľmi rád, že rastie ako z vody"

TRNAVA (SFZ) - Prezident SFZ Ján Kováčik počas 3. kontrolného dňa v Trnave netajil spokojnosť s priebehom projektu

 
 
 
 
Na snímke zľava prezident SFZ Ján Kováčik, viceprimátor mesta Trnava Bystrík Stanko a predseda predstavenstva City-Arena, a.s. Pavol Adamec počas kontrolného dňa výstavby novej futbalovej arény City Arena – Štadión Antona Malatinského v Trnave. Trnava, 14. august 2014.

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik absolvoval už tretí kontrolný deň na stavbe štadióna City Arena štadión Antona Malatinského v Trnave. "Som veľmi rád, že to rastie ako z vody a všetko ide podľa harmonogramu," povedal prítomným novinárom a doplnil: "Je v tom veľká symbolika, pretože aj teraz hráme 8. septembra na Ukrajine a na budúci rok hráme 8. septembra takisto s Ukrajinou. Verím, že práve tento zápas bude prvým, ktorý odohráme na tomto štadióne."

Prehrať video

"Keďže poznám detaily, poznám projekt a bol som tu pred mesiacom, tak ma nič mimoriadne neprekvapilo. Teším sa z toho, že sme sa významne posunuli a na konci augusta alebo prvý septembrový týždeň by to malo byť zo zeme všetko vytiahnuté a bude to mať zas inú podobu," pokračoval J. Kováčik, ktorý reagoval aj na slová premiéra Roberta Fica o podpore športu na Slovensku: "Významne vnímam, že vláda Slovenskej republiky a hlavne premiér Robert Fico sa zasadil o projekt, ktorý Slovenský futbalový zväz predložil, lebo v období krízy sme prišli s projektom, ktorý bol veľmi korektne spracovaný, bol na desaťročné obdobie a som veľmi rád, že si ho osvojil, predložil vláde a vláda ho schválila." Projekt rekonštrukcie, modernizácie a budovania futbalových štadiónov na Slovensku schválila vláda v roku 2013 a prvé finančné prostriedky už putovali aj na rekonštrukciu štadiónov v Senici, Zlatých Moravciach a Myjave. Na jeseň bude v rámci tohto projektu spustená aj druhá etapa výstavby NTC Poprad, kde budú dobudované tribúny, stavať by sa malo začať aj v Žiline a ďalších mestách na Slovensku.

Prezident SFZ vyjadril presvedčenie, že v priebehu budúceho roka by mohol byť hotový návrh zákona o športe. "Mal by pojednávať o podpore, financovaní športu a všetkých legislatívnych záležitostiach v športe, ktoré doteraz neboli legislatívne ošetrené," povedal J. Kováčik.

"Samozrejme, mrzí ma to," reagoval prezident SFZ na porovnanie stavieb štadiónov v Trnave a Bratislave. "Trnava je projekt, na ktorý máme dosah a je pod kuratelou Slovenského futbalového zväzu a ktorého akcionárom bude Slovenský futbalový zväz. Čo môžeme ovplyvniť, aby to napredovalo, tak to robíme. V Bratislave je projekt postavený iným spôsobom. Mrzí ma, že sa to zastavilo. Bol by som rád, keby výstavba prebiehala minimálne súbežne," doplnil Ján Kováčik.

Nový trnavský futbalový štadión bude dokončený v prvom polroku 2015. Je projektovaný podľa technických požiadaviek a parametrov UEFA a FIFA s kapacitou 19 000 miest. Súčasťou areálu bude dvojpodlažné podzemné parkovisko, administratívne priestory a obchodné centrum s multikinom. Celý komplex bude spĺňať štandardy moderných stavieb vrátane ekologických technológií a energetickej úspornosti.