Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 29, 2016

Futsal: Portugalčania v druhom zápase nad sily Slovákov

LISABON (TASR) - Slovenská futsalová reprezentácia prehrala v druhom prípravnom stretnutí s domácim Portugalskom 1:4.

 
 
 
 
Slovenská futsalová reprezentácia pred prípravným stretnutím s Portugalskom (1:4). Lisabon, 28. januára 2016.

Zverenci trénera Mariána Berkyho so súperom z Pyrenejského polostrova, ktorý sa pripravuje na blížiace ME, uhrali v stredu v prvom vzájomnom súboji cennú remízu 3:3. V odvete držali s favoritom krok iba v prvom polčase, ktorý sa skončil nerozhodne 1:1, po prestávke však domáce "selecao" potvrdilo tromi gólmi svoje kvality. Jediný gól hostí strelil najlepší slovenský futsalista za rok 2015 Tomáš Drahovský.

Slovensko po úspešnom zvládnutí hlavného kola kvalifikácie očakáva žreb play off o postup MS 2016, ktorý sa uskutoční 12. februára počas ME v Belehrade. Jeho súpermi môžu byť Ukrajina, Azerbajdžan, Rusko, Španielsko, Kazachstan alebo aj Portugalsko. Zápasy play off sú na programe 20.-23. marca, odvety 10.-13. apríla.

Portugalsko - Slovensko 4:1 (1:1)

Góly: 13., 21. Cardinal, 27., 28. Ricardinho - 18. Drahovský

SLOVENSKO: Brndiar (Herko) – M. Zdráhal, A. Zdráhal, Směřička, Hudáček - Papajčík, Jurkemik, Paštrnák, Dudáš, Doša, Marušinec, Drahovský, Višváder

Marián Berky, (tréner SR): "Včera sme dosiahli veľmi dobrý výsledok proti silnému súperovi, ktorý patrí k absolútnej európskej špičke. V prvom polčase sme mali trochu zviazané nohy, ale po zmene strán sme zlepšili hru. V závere sme Portugalčanov v power play zaskočili dvoma gólmi, keď nevedeli nájsť systém na bránenie našej schémy. Dnešný zápas bol v prvom polčase z našej strany zameraný na pozornú defenzívu, darilo sa nám vykrývať priestory a do šatní sa išlo za stavu 1:1. V druhom polčase však domáci ukázali svoju silu, hoci dva góly strelili po našich chybách, keď sme nedostúpili hráčov. Skúsili sme opäť power play, no tentoraz sme nemali toľko šťastia ako včera. Ukázali sme však, že aj s mladým tímom sa dá dosiahnuť kvalitný výsledok. Chcel by som oceniť dôraz a taktickú disciplínu hráčov, na druhej strane vieme, že musíme popracovať na ich väčšom sebavedomí v ofenzíve pri premieňaní šancí."

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.