Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 28, 2016

Futsal: Slováci v príprave remizovali s domácim Portugalskom 3:3

LISABON (TASR/futsalslovakia.sk) - Slovenská futsalová reprezentácia remizovala v prípravnom zápase v Lisabone s domácim Portugalskom 3:3

 
 
 
 
Slovenská futsalová reprezentácia pred prípravným zápasom s Portugalskom (3:3). Lisabon, 27. januára 2016.

Slovenská futsalová reprezentácia remizovala v stredajšom prípravnom zápase v Lisabone s domácim Portugalskom 3:3, keď dokázala dvakrát zmazať dvojgólové manko.

Slovensko po úspešnom zvládnutí hlavného kola kvalifikácie očakáva žreb play off o postup MS 2016, ktorý sa uskutoční 12. februára v Belehrade. Jeho súpermi môžu byť Ukrajina, Azerbajdžan, Rusko, Španielsko, Kazachstan alebo Portugalsko. Zápasy play off sú na programe 20.-23. marca, odvety 10.-13. apríla. 

Portugalsko - Slovensko 3:3 (2:0)

Góly: 16., 17. Ricardinho, 31. Cardinal - 24., 40. Směřička, 40. Doša

SLOVENSKO: Herko - Paštrnák, Drahovský, Papajčík, Doša - Marušinec, Jurkemik, Směřička, Dudáš, Zdráhal, Višváder, Hudáček

Slovensko nastúpilo v bránke s Herkom, do hry zasahli prakticky tri štvorky, na začiatku v zostave s Paštrnákom, Drahovským, Papajčíkom a Dóšom. Striedali Marušinec, Jurkemik, Směřička, Dudáš, A. Zdráhal, Višváder a Hudáček.

V prvom polčase sa zamerali Slováci predovšetkým na obranu, v druhej časti hry začali hrať viac útočne a prišiel aj prvý gól. v 23. minúte ho svojim otváracím gólom v reprezentácii strelil Martin Směřička a znížil na 1:2. Portugalci zvýšili obrátky, ale Herko v bráne bol výborný.

Tréner Berky sa opäť odhodlal k hre bez brankára a prinieslo to ovocie. Najskôr Doša nastrelil žrď portugalskej brány, aby v poslednej minúte znížil na 2:3. Pätnásť sekúnd pred koncom "zaklincoval" portugalských hráčov opäť Směřička a omladené slovenské mužstvo, po nedávnom víťazstve nad Talianskom, dosiahlo ďalší vynikajúci výsledok.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.