Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

December 14, 2015

Futsal: Slovensko v play off o postup na MS!

BRATISLAVA (SFZ, TASR) - Slovenská futsalová reprezentácia sa prebojovala do play off o postup na MS 2016 - v rozhodujúcom treťom zápase v skupine kvalifikácie vyhrala nad Talianskom 2:1 a spolu s ním sa posunula do ďalšej fázy!

 
 
 
 
Na snímke vľavo kapitán Slovenska Peter Kozár a hráč Azerbajdžanu Vitalij Borisov počas futsalového odvetného barážového zápasu o postup na ME 2016, Slovensko – Azerbajdžan v Trnave v utorok 22. septembra 2015. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Po skončení hlavného kola kvalifikácie mali v 7. skupine tri tímy rovnaký počet 6 bodov, rozhodla mikrotabuľka a skóre v nej bolo proti Macedónsku.

Po víťaznom vstupe (3:1 s Moldavskom) nasledovala prehra s Macedónskom (1:2) a postup sa nám vzdialil. "Chlapcov prehra mrzí, je vidieť, že im na reprezentácii záleží. Pokúsime sa o senzáciu, zdolať Talianskom. Zbrane vopred neskladáme," povedal v piatok po prehre tréner Marián Berky.
Zdolať domáce Talianskom znamenalo zabezpečiť si postup do ďalšej fázy. Dlhé minúty Slováci prehrávali po góle Patiasa, ale potom prišli chvíle mladého Mareka Belaníka, ktoré výsledok otočili!

"Bolo to veľmi ťažké, ale dokázali sme eliminovať  najsilnejšiu zbraň Talianov rohové kopy a hoci sme po prvom polčase prehrávali, povedal som hráčom, že nemáme čo stratiť. Keď dal Marek Belaník dva góly pri našom vedení sme umne kúskovali hru a v závere sme sa ubránil talianskej power play, keď nás podržal brankár Herko. V play off už niet slabého súpera, ale jedného favorita mám. Je to Azerbajdžan, ktorý nám vystavil stopku v baráži ME 2016. Radi by sme si proti nemu zahrali znova," povedal šťastný tréner Berky.
Marek Belaník, strelec dvoch našich gólov: "Sme radi, že sme dokázali zdolať majstrov Európy, veľmi ma tešia prvé dva reprezentačné góly, ktoré pomohli reprezentácii k víťazstvu a postupu. Bol to náš plán a tajne sme mu verili..."

Slovensko - Taliansko 2:1 (0:1)
Góly: 29. a 31. Belaník - 3. Patias.

SR: Herko (Brndiar) - Kozár, Kyjovský, Brunovský, Drahovský - Rafaj, Belaník, Paštrnák, Směřička, Hudáček, Papajčík, Bahna

1. Taliansko      3     2     0     1     10:4 6
2. Slovensko      3     2     0     1     6:4   6

_____________________________________________________
3. Macedónsko     3     2     0     1     8:9   6
4. Moldavsko      3     0     0     3     4:11  0

Prvé dva tímy z každej zo siedmich skupín hlavného kola kvalifikácie sa prebojovali do dvojzápasového play off.
Žreb play off sa uskutoční 12. februára 2016 počas vyvrcholenia európskeho šampionátu v Belehrade.

Prvé zápasy sú na programe 20.-23. marca, odvety 10.-13. apríla.

Súpermi Slovákov môžu byť Ukrajina, Azerbajdžan, Rusko, Španielsko, Kazachstan alebo Portugalsko.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.