Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 22, 2015

Futsalisti budú o ME 2016 bojovať v septembrovej baráži

DUBROVNÍK (TASR/SFZ) - Tím Marcosa Angula po heroickom výkone podľahol domácemu Chorvátsku 2:3

 
 
 
 
Ladislav Mikita (8), Dušan Rafaj (3) a Juraj Višváder (7) v zápase 6. kvalifikačnej skupiny o postup na UEFA Futsal EURO 2016 medzi Slovenskom a Chorvátskom 2:3. Dubrovník, 21. marec 2015

Slovenskí futsalisti si nevybojovali priamy postup na budúcoročné ME v Srbsku. V rozhodujúcom dueli v 6. skupine hlavného kola kvalifikácie prehrali v Dubrovniku s domácim Chorvátskom 2:3. Zverenci španielskeho trénera Marcosa Angula skončili v tabuľke druhí a v septembri (15. a 22.9.) ich čaká baráž, v ktorej ich čaká niketorý z týchto súperov - Bosna a Hercegovina, Maďarsko, Bielorusko, Azerbajdžan, ˇČesko, Kazachstan, Rumunsko. Žreb baráže sa uskutoční 10. júna. Finálový turnaj ME sa uskutoční 2.-13. februára 2016 v Belehrade.

Chorváti, ktorým na postup stačila aj remíza, začali aktívnejšie a Slováci si museli často pomáhať nedovolenými zákrokmi. V 11. minúte po faule Brahnu a následnom priamom kope sa domáci ujali vedenie zásluhou Marinoviča. Dve minúty pred prestávkou pridal druhý gól Grcič. Po zmene strán Slováci dostali Chorvátov pod tlak a v priebehu dvoch minút sa im podarilo vyrovnať vďaka Višváderovi a Drahovskému. Posledné slovo však mal Jelovčič, ktorý predribloval s loptou cez Ricka a prekonal Gašparoviča.

Marcos Angulo (tréner SR): "Dnes sme odohrali fantastický zápas. Dva góly v našej sieti nás nezlomili, práve naopak, nakopli. Už cez polčas som chlapcom hovoril, že všetko máme vo svojich rukách, čo sa aj potvrdilo. Podarilo sa nám pri powerplay znížiť a potom z desiatky vyrovnať. Chorváti ale bleskovo využili našu chybu a dostali sa opäť na koňa. Škoda nepremenených šancí v závere. Cesta na ME ale ešte nie je stratená, musíme sa dôkladne pripraviť na play off. Chlapcom patrí absolutórium, na turnaji zahrali skvele a zlepšovali sa od zápasu k zápasu."

Ladislav Mikita (kapitán Slovenska): "Do zápasu sme dali všetko! Pre niektorých to bola možno posledná šanca zahrať si na vrcholnom podujatí, čo sme si povedali aj pred zápasom. Hrali sme ako jeden tím, srdiečkom, za Slovensko. Dva góly v našej sieti nás nezlomili, naopak, zomkli. Tréner nás v polčasovej prestávke upokojoval, že všetko máme pod kontrolou, čo sa aj potvrdilo po prestávke... Vyrovnali sme, no nešťastne inkasovali. Náš sen je stále otvorený, cesta na ME vedie aj cez baráž. Keď zahráme ako dnes, nebojím sa, že by sme medzi vyvolenou dvanástkou s Srbsku chýbali! Opäť nám chýbal kúsok k splneniu najväčšieho futsalového sna."

SLOVENSKO - CHORVÁTSKO 2:3 (0:2)

Góly: 32. Višváder, 34. Drahovský (10m) - 12. Marinovič, 18. Grcič, 34. Jelovčič
ŽK: Višváder - Bajrušovič, Novak, Jelovčič
R: Šabanov (Rusko, Lemal (Belgicko), Pelissier (Francúzsko)

SLOVENSKO: Gašparovič - Rick, Kozár, Brunovský, Drahovský - Rafaj, Doša, Višváder, Kyjovský - Fehervári, Bahna, Mikita, Zdráhal

ARMÉNSKO - TURECKO 3:7 (1:1)

konečná tabuľka 6. skupiny

1.

Chorvátsko

3

3

0

0

21:3

9

2.

SLOVENSKO

3

2

0

1

14:5

6

3.

Turecko

3

1

0

2

  8:18

3

4.

Arménsko

3

0

0

3

  4:22

0

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.