Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 14, 2015

Futsalisti už sú v Baku, v utorok prvý zápas playoff o ME 2016

BRATISLAVA (futsalslovakia) - Tím Miroslava Berkyho sa pokúsi o historický postup na vrcholné reprezentačné podujatie vo futsale

 
 
 
 

Blíži sa termín štyroch kvalifikačných play-off zápasov o postup na Majstrovstvá Európy 2016 do Srbska. V hre je aj slovenská futsalová reprezentácia, ktorá sa pod vedením trénera Mariána Berkyho pokúsi o historicky prvý postup na šampionát v novodobej histórii slovenského futsalu. Súperom nám bude silný Azerbajdžan - prvý zápas je na programe 15. septembra v Baku (18:00), odveta 22. septembra v Trnave (19:00).

Trénerovi Mariánovi Berkymu, ktorý do trnavského hotela London, prišiel ako prvý, sa v piatok postupne hlásili nominovaní hráči. Tréner bol smutný z ospravedlnenia skúseného Petra Haľka, avšak je presvedčený, že slovenský výber je dostatočne silný a odhodlaný podať v Baku dobrý výkon a priniesť uspokojivý výsledok. Hráči sú zdraví, s niektorými hráčmi absolvoval cez týždeň návštevu lekára v Brne, ktorý im doliečoval zranenia. Po ubytovaní v hoteli, ktorý bude ich sídlom aj o týždeň, počas odvetného zápasu proti Azerbajdžanu, sa premiestnili na tréning do mestskej športovej haly.

Po jeho absolvovaní, na večeri, predseda zväzu Dušan Dobšovič v krátkom príhovore privítal hráčov, zaželal im kľudný let do Baku, v jednej z najkrajších metropol kontinentu úspešný výsledok a návrat v zdraví na Slovensko. Po krátkej "inštruktáži" o lete a meste Baku vedúcim výpravy Vladimírom Gažom, sa vedenie zväzu rozlúčilo s hráčmi,  so želaním úspešného návratu.

V nedeľu popoludní sa výprava presunula z Trnavy na viedenské letisko Schwechat, odkiaľ o 18:10 nabrali so spoločnosťou Aeroflot kurz Moskva a následne Baku. Po pokojnom lete naši futsaloví reprezentanti presne o 2:00 nášho času (v Baku 5:00) pristáli na letisku v Baku a po letiskových vybavovačkách sa presunuli do Days Hotel Baku, kde budú ubytovaní.

Nominovaní

BRANKÁRI
Peter Brndiar (Slov-Matic FOFO Bratislava)
Erik Klema (Troligabus Prešov)

HRÁČI V POLI
Peter Kozár (Slov-Matic FOFO Bratislava)
Tomáš Drahovský (Raba Eto Futsal Club Györ, Maďarsko)
Gabriel Rick (Raba Eto Futsal Club Györ, Maďarsko)
Anton Brunovský (Slov-Matic FOFO Bratislava)
Matúš Kyjovský (Slov-Matic FOFO Bratislava)
Dušan Rafaj (Slov-Matic FOFO Bratislava)
Marek Bahna (Slov-Matic FOFO Bratislava)
Martin Doša (Sparta Praha, Česká republika)
Juraj Višváder (Slov-Matic FOFO Bratislava)
Martin Zdráhal (Slov-Matic FOFO Bratislava)
Attila Fehérvári (Slov-Matic FOFO Bratislava)

Z nominácie tesne pred odchodom z osobných dôvodov vypadol Peter Haľko (Slov-Matic FOFO Bratislava).

Realizačný tím

Vedúci výpravy: Vladimír Gažo
Tréner:  Marián Berky
Asistenti trénera: Richard Bačo, Miroslav Janek
Lekár: Roman Križan
Fyzioterapeut: Daniel Klačko
Vedúci mužstva: Marek Kováčik

Marián Berky (tréner futsalovej reprezentácie): "V tréningoch sa najviac zameriame na hru bez brankára, nácvik štandardných situácií, ako aj na celkovú súhru mužstva. Najviac nás tlačí topánka v ofenzíve, na Turnaji štyroch krajín v poľskom Tychy, kde sme obsadili tretie miesto, sme doplatili na nepremieňanie vyložených šancí. Myslím si, že ostatné veci fungovali dobre. Azerbajdžan je veľmi silný súper, ktorý má vo svojom strede piatich naturalizovaných Brazílčanov a talianskeho brankára Buranella, trénerom mužstva je skúsený Španiel Perez. Verím, že sa nám podarí na jeho palubovke bojovným výkonom dosiahnuť taký výsledok, ktorý nám ponechá otvorené postupové možnosti. Výhodou Azerbajdžanu je, že jeho hráči sú spolu už tri-štyri týždne a pripravujú sa intenzívne na baráž. My absolvujeme iba niekoľko tréningov, no myslím si, že máme dostatočne skúsené mužstvo na to, aby sa pobilo o historický postup na šampionát."

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.