Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 15, 2015

Playoff o Futsal EURO 2016: Azerbajdžan - Slovensko 3:1

BAKU (TASR) - V prvom barážovom zápase o postup na európsky šampionát podľahol tím Mariána Berkyho tesne favorizovanému súperovi

 
 
 
 

Slovenská futsalová reprezentácia prehrala v prvom zápase baráže ME 2016 v Baku s domácim Azerbajdžanom 1:3 (1:1). Odveta je na programe v utorok 22. septembra o 19:00 h v Mestskej športovej hale v Trnave.

Finálový turnaj ME bude prebiehať 2.-13. februára 2016 v Belehrade. Domácemu Srbsku ako organizátorovi budú robiť spoločnosť víťazi skupín hlavného kola kvalifikácie - Rusko, Španielsko, Taliansko (obhajca titulu), Ukrajina, Slovinsko, Chorvátsko a Portugalsko. Z baráže ich doplnia štyri úspešné tímy, ktoré skompletizujú tucet účastníkov európskeho šampionátu.

Slováci na vrcholnom podujatí ako sú MS alebo ME doposiaľ neštartovali. V hlavnom kole cestovali do Dubrovníka, kde zdolali Arménsko 7:1 a poradili si aj s Tureckom 5:1. V kľúčovom súboji však podľahli domácim Chorvátom 2:3 a z 2. miesta sa im ušla iba baráž.

Azerbajdžan - Slovensko 3:1 (1:1)

Góly: 7. Amadeu, 33. Borisov, 34. Kozár (vlastný) - 12. Brunovský
ŽK: Eduardo - Drahovský
R: Zahovič, Šivič (obaja Slovinsko)

AZERBAJDŽAN: Husejnli - Farzalijev, Augusto, Amadeu, Borisov - Eduardo, Rafael, Hamazajev, Čovdarov (Kurdov - Mammadkarimov, Cesar, Baghirov, Atajev)

SLOVENSKO: Brndiar - Rick, Drahovský, Kozár, Brunovský - Rafaj, Zdráhal, Višváder, Kyjovský (Klema - Doša, Fehérvári, Bahna)

Domáci sa bleskovo mohli ujať vedenia, strela Amadeua už v 7. sekunde však skončila iba na brvne Brndiarovej bránky. Slováci vzápätí viackrát nebezpečne pohrozili s ich prvou formáciou. Postupne sa v dobrých šanciach ocitli Brunovský, Rick a Kozár, no nepochodili. Favorizovaný Azerbajdžan mal územnú prevahu a v 7. minúte ju pretavil do vedúceho gólu, o ktorý sa postaral Amadeu po skvelej prihrávke od ďalšieho naturalizovaného Brazílčana Augusta - 1:0. Hra sa prelievala zo strany na stranu, Slovákov inkasovaný gól nezaskočil a naďalej boli aktívni. Odmenu za ich snahu si vybrali v 12. minúte zásluhou Brunovského, ktorý vyrovnal - 1:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu boli v permanencii obaja brankári, skóre sa však nemenilo.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci hráči mali loptu viac na svojich futsalkách, Slováci zas hrýzli z brejkov. Viacero nádejných situácií však nepretavili vo vedúci gól a tak pykali, v 33. minúte Borisov prekonal Brndiara a poslal favorita konfrontácie do vedenia - 2:1. Už o necelú minútu bolo 3:1 po tom, ako Kozár nešťastne tečoval loptu do vlastnej bránky. Hostia v závere mohli skorigovať po strelách Brunovského a Rafaja, ale nepodarilo sa im to. Do odvety si však odnášajú prehru rozdielom dvoch gólov, ktorá im ponecháva nádej bojovať o postup na šampionát.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.