Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 10, 2014

VIDEO: Finále turnaja Dôvera Školský pohár SFZ ponúklo viacero nádejných reprezentantov

POPRAD (SFZ) - Ambasádor turnaja Róbert Vittek aj tréner reprezentačného áčka Ján Kozák videli viacero talentovaných hráčok a hráčov

 
 
 
 
Ambasádor súťaže Dôvera Školský pohár SFZ Róbert Vittek s hráčkou na finálovom turnaji počas autogramiády. Poprad, 5. jún 2014.

"Som veľmi rád, že som tu. Videl som zopár minút zo zápasov, ale hneď sa na mňa vrhli decká, takže som nemal ani veľa času pozerať, rozdal som autogramy a verím, že ma ešte čaká príjemné pozeranie," povedal počas finálového turnaja viditeľne spokojný ambasádor súťaže Dôvera Školský pohár SFZ 2013/14 Róbert Vittek.

Prehrať video

"Boli sme tu v januári na sústredení a v tom období sme tu našli fantastické podmienky. Hlavne terén bol vo vynikajúcom stave s ohľadom na to, aké tu bolo počasie. Sú tu skvelé podmienky pre futbal a pre tieto malé decká je to skvelý zážitok. Stavia sa tu krásny komplex, ktorý ešte nie je dokončený a verím, že tu bude stáť krásny štadión, a to je veľmi dobré pre slovenský futbal," povedal R. Vittek o NTC Poprad, ktoré od svojho otvorenia v novembri 2013 hostilo už viacero zaujímavých podujatí.

Róbert Vittek kraľuje reprezentačným štatistikám, keď na svojom konte má 23 úspešných striel v najcennejšom drese. "Pevne verím, že tu takí chlapci behajú a že aj keď ja ho možno teraz nevidím, tak z neho vyrastie skvelý futbalista a strelec, ktorý nielen prekoná mňa, ale i ďalších hráčov a bude robiť dobré meno Slovensku," odpovedal ambasádor na otázku, či vidí hráča, ktorý by ho v reprezentačných štatistikách mohol prekonať. Na turnaji fandil ZŠ Kalinčiakova z Bratislavy, ktorú navštevoval a hoci chlapci skončili na nepopulárnom 4. mieste, dievčatá svoju kategóriu vyhrali a okrem finančnej odmeny získali aj zahraničný zájazd so slovenskou reprezentáciou. "Budem sa venovať deckám. Budem sa snažiť s nimi tráviť čo najviac času. Som tu pre nich a som veľmi rád," povedal ambasádor turnaja o svojej hlavnej úlohe na finálovom turnaji Dôvera Školský pohár SFZ.

Na finále do Popradu pricestoval aj tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák. "Prostredie veľmi dobre poznám. Ešte pred rokom som tu hral Slovenský pohár proti Popradu (pozn. v úlohe trénera MFK Košice). V priebehu roka sa dajú urobiť veľmi pekné veci, čo ma teší a takisto, že je to v mojom rodnom kraji," povedal pre futbalsfz.sk kormidelník "A" mužstva a pokračoval: "Vidieť toľko detí v akcii, ako zvádzali športové súboje, je skutočne pekná vec."

"Pravdupovediac vo finálovom zápase som videl dvoch hráčov, ktorí spĺňajú prísne kritériá. Vo svojom veku vedia už veľa a ja im budem držať palce, aby napredovali," prezradil Ján Kozák. "S futbalom som začínal veľmi neskoro. Začal som hrávať až v 15 rokoch, ale našiel ma učiteľ telesnej výchovy na takomto turnaji. Hral som za ZŠ Markušovce, predtým som nebol nikde registrovaný. Náhoda dala to, že on bol učiteľ telesnej výchovy a futbalista v Spišskej Novej Vsi, tak ma stiahol tam a stal sa zo mňa futbalista. A teraz som tréner," zaspomínal si na svoje futbalové začiatky tréner.

Tréner sa nevyhol ani otázke, či si vie predstaviť zraz reprezentácie na zrekonštruovanom štadióne v Poprade. "Videl som projekty a nejedná sa len o tento jeden stánok. Keď sa dokončí, tak to bude pekné. Sú tam ešte pripravené priestory na dve ihriská a halu. Keď sa to dokončí, nič nebráni tomu, aby sa aj tu urobila väčšia akcia," odpovedal tréner J. Kozák, ktorý už sleduje prípravné zápasy mužstiev na svetový šampionát. "Máme pred sebou mesiac plný futbalu. Teším sa na Majstrovstvá sveta, pretože mám pocit, že tam bude veľa prekvapvení, veľa pekných zápasov a o tom je šport. Potom sa už budeme sústrediť na kvalifikáciu, ktorú máme pred sebou," povedal o svojich plánoch na najbližšie obdobie.

Tretí ročník turnaja Dôvera Školský pohár SFZ odohralo 8 chlapčených a 8 dievčanských družstiev z celého Slovenska na zrekonštruovanom štadióne v Poprade. Počas dvoch dní odohrali celkovo 41 zápasov, vrátane exhibičného zápasu hráčov a hráčok Divokej karty.