Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 4, 2014

Vengloš: "Snažil som sa byť vždy hrdým Slovákom"

BRATISLAVA (SFZ) - Ocenenie Order of Merit (Rad za zásluhy) udelil J. Venglošovi kongres FIFA v Sao Paole

 
 
 
 
Na snímke slovenský futbalový odborník Jozef Vengloš s najvyšším vyznamenaním Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Rad za zásluhy, ktoré si prevzal na pôde Slovenského futbalové zväzu (SFZ). Bratislava, 4. august 2014.

Prvú časť ocenenia prevzal v mene Jozefa Vengloša na kongrese v Brazílii generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment. "Rad za zásluhy udeľuje FIFA na každom kongrese. Za každú konfederáciu bol ocenený iba jeden kandidát a jeden kandidát, ktorého navrhla FIFA, teda celkom sedem ocenených. Medzi ocenenými bola tentokrát napríklad misionárka, ktorá zakladala ženský futbal na Kostarike i Carlos Valderrama, bývalý známy kolumbijský reprezentant. Z členských krajín UEFA prišlo sedem nominácií, medzi ktorými bol aj Alex Ferguson. O to viac nás teší, že v tom konečnom výber dostal Jozef Vengloš prednosť a bol medzi ocenenými," povedal prítomným generálny sekretár J. Kliment.

Prehrať video

Druhú časť ocenenia, medailu, priniesla v týchto dňoch na Slovensko Eva Pasquier, ktorá už niekoľko rokov zastupuje aj našu krajinu v sídle svetovej futbalovej federácie. "Pán Vengloš, som veľmi rada, že mám možnosť byť dnes tu. Osobne sa poznáme pár rokov, ale neosobne oveľa dlhšie. Keď som bola ešte dieťa a s mamou som chodila na zápasy, meno Vengloš to znamenalo futbal. Vždy hovorím pán Vengloš pomlčka futbal, futbal pomlčka pán Vengloš," prihovorila sa ocenenému na úvod E. Pasquier a pokračovala: "V mene našej organizácie FIFA i v mene všetkých, ktorí majú radi futbal, tých, ktorí sa ho zúčastňujú, by som sa vám chcela poďakovať za celý život, ktorý ste obetovali futbalu, za všetko, čo ste mu dali." Vo svojom príhovore vyzdvihla Eva Pasquier prínos Jozefa Vengloša nielen pre profesionálny futbal, ale jeho konzultantskú činnosť aj v ázijských či afrických krajinách: "Vždy ste boli tam, kde sme vás potrebovali. FIFA je síce vrcholná organizácia svetového futbalu, ale bez ľudí ako pán Vengloš by sme neboli nič."

Jozefovi Venglošovi sa poďakoval aj prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik, ktorý pred prítomnými hosťami a novinármi priblížil zážitok, kedy na kongrese FIFA vyhlásili meno slovenského trénera. "Chcem sa vám poďakovať aj za nezabudnuteľný zážitok v Sao Paolo, keď vyhlasovali vaše meno pred zástupcami futbalových federácií a asociácií z celého sveta. Je to zážitok, na ktorý nikdy nezabudnem. Bol som nesmierne hrdý a som rád, že som toto mohol absolvovať," povedal J. Kováčik.

"Je pre mňa cťou a vyznamenaním, že som na pôde Slovenského futbalového zväzu a že môžem poďakovať za všetku podporu. Všetky kroky, ktoré som robil vo futbale sa niesli v duchu našej organizácie. Snažil som sa byť vždy hrdým Slovákom. Naše kvality sme mohli prezentovať nielen na ihrisku v rôznych súťažiach, ale aj na rôznych konferenciách. Môžem povedať, že meno slovenského futbalu a meno Slovenského futbalového zväzu majú výborný cveng. Som rád, že som sa malou troškou mohol aj ja na tom podieľať," povedal v ďakovnej reči držiteľ ocenenia FIFA Order of Merit (Rad za zásluhy) Jozef Vengloš.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.