Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

October 12, 2015

Vzájomné zápasy Slovenska s Luxemburskom

LUXEMBURG (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovensko v dueloch s Luxemburskom doteraz s bilanciou 3 výhry a 1 prehra s aktívnym skóre 11:3

Stanislav Varga (vpravo č.5) v súboji s obrancom Luxemburska v prvom vzájomnom zápase Slovensko - Luxembursko (3:1), v rámci kvalifikácie o postup na MS 2006. Bratislava, 18. augusta 2004.

Slovenská futbalová reprezentácia odohrala v novodobej histórii proti Luxembursku štyri zápasy. Prvý v Bratislave na Tehelnom poli v auguste 2004 v úvode kvalifikácie o postup na MS 2006. Brankár Miroslav König inkasoval ako prvý už po dvoch odohraných minútach, úspešným strelcom bol Jeff Strasser, no gólmi Róberta Vitteka, Vratislava Greška Igora Dema sme otočili výsledok. Vyhrali sme 3:1 v stretnutí, v ktorom zažil reprezentačný debut dnes 60-násobný reprezentant Stanislav Šesták.

Jednoznačný priebeh mala aj odveta v Luxemburgu. Už po úvodnej pätnásťminútovke sme viedli zásluhou Szilárda Németha a Mareka Mintála 2:0, v druhom polčase pridal tretí gól Karol Kisel a v 60. minúte skóre uzavrel Ľubomír Reiter. Aj týmto víťazstvom si Slováci otvorili prvýkrát cestu do baráže o postup na záverečný turnaj MS.

Tretí vzájomný duel, a prvý priateľský, významne poznačila hustá hmla. Tá prieniesla prekvapenie na náš účet. Prvý gól v 55. minúte síce padol z kopačky Erika Jendrišeka, no domáci dokázali odpovedať dvomi gólmi strelecky disponovaného Daniela Da Motu. Reprezentačný debut Františka Kubíka a Mariána Kella tak nesie pečať prvej prehry Slovákov s mužstvom z krajiny spod Ardén.

Posledný duel sme odohrali v marci tohto roka na štadióne žilinského MŠK pod Dubňom. Zverenci trénera Kozáka sa od začiatku obuli do súpera a už po prvom polčase tromi gómi Nemca, Weissa a Pekaríka rozhodli o víťazstve 3:0.

1.   Slovensko - Luxembursko  3:1 (1:1)