Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 11, 2016

Pavel Hapal: "Máme zaužívaný štýl, ktorým sa chceme prezentovať"

Alanya (SFZ/Tomáš Čunčík) Po eufórii z postupu na záverečný šampionát zakončí 21 – ka svoje ťaženie v 8. kvalifikačnej skupine zápasom s Tureckom v Alanyi.

 
 
 
 
Slováci Pavol Šafranko (vľavo), Matúš Bero (druhý zľava) a hráč Bieloruska Pavel Nazarenko v zápase kvalifikácie ME 2017 hráčov do 21 rokov Slovensko - Bielorusko. Myjava, 7. októbra 2016.

V marcovom domácom dueli sme Turkov zdolali vysoko 5:0. Paradoxne, boli to práve hráči z krajiny polmesiaca, ktorí uhrali v Holandsku bezgólovú remízu, ktorá nas predčasne posunula na európsky šampionát. Tréner Hapal nechcel prezradiť zostavu, ktorá zajtra vybehne od 16:00 SELČ v Alanyi na posledný kvalifikačný zápas, čo to však naznačil. 

„Určite urobíme niekoľko zmien, avšak to neznamená, že vymeníme 11 hráčov. Nemení sa však cieľ, s ktorým sme sem prišli. Pokúsime sa byť úspešní a zvíťaziť tu.“

ME do 21 rokov v Poľsku začínajú 16. júna. Zdanlivo dosť času na experimenty. Tréner Hapal je však verný svojmu víťaznému systému, ktorý slávil úspech a do zajtrajšieho duelu sa nechystá výrazne zasahovať. 

„Nebudeme meniť taktiku či rozostavenie. Máme zaužívaný štýl hry, ktorým sa chceme aj proti Turecku prezentovať. Priestor na skúšanie bude v prípravných zápasoch pred Eurom.“

Napokon aspoň čiastočne prezradil, aké zmeny môžme očakávať v zostave. 

„Príležitosť dostane jeden z dvojice brankárov Maťo Hruška  - Marek Rodák. Chceme vidieť v akcii hráčov ako Laci Beneš či Jakub Hromada.“

 

Martin Chrien: Zdravá konkurencia nás posúva vpred

Jedným z úspešných strelcov proti Bielorusku bol aj dvadsaťjeden ročný záložník hosťujúci v MFK Ružomberok Martin Chrien. Ten v šiestich zápasoch zaznamenal štyri góly a po Adamovi Zreľákovi je druhým najlepším strelcom mužstva. 

„Za gól som veľmi rád. Zápas sme nemuseli zvládnuť, ale my sme ho chceli zvládnuť.“

EURO do 21 rokov predstavuje nielen šancu prezentovať slovenský mládežnícky futbal, ale aj šancu pre jednotlivých hráčov zaujať popredné európske kluby. 

„Po Áčku je to druhý najprestížnejší turnaj. Chodí tam veľa skautov. Je to príležitosť pre nás ukázať sa, hlavne ak sa nám bude na turnaji dariť.“

Martin odohral domáci zápas s Tureckom na Myjave. Pre zranenie bol na konci prvého polčasu vystriedaný, na duel si však veľmi dobre spomína. 

„Turci hrajú zvláštnym štýlom. U nás dokázali držať tempo do inkasovania prvého gólu. Bolo to o prvom góle, ktorý sme dokázali rýchlo vstreliť. Potom sme už, až na dvadsať minút v druhom polčase, hru kontrolovali.“

Na Chrienovom poste je v 21 – ke veľká konkurencia. Ako sa však ukázalo počas kvalifikácie, jedna z veľkých výhod tohoto mužstva. „ Ak sa nedarí jednotlivcovi, tréner ma niekoľko variant, ako ho nahradiť. Zdravá konkurencia mužstvu veľmi pomáha,“ uzavrel ofenzívny stredopoliar.