Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 6, 2016

Ženská 19-ka porazila Rumunky 3:2

DUNAJSKÁ LUŽNÁ (SFZ) - Tím Branislava Petroviča zvíťazil v prvom z dvojice priateľských zápasov

 
 
 
 
Základná zostava tímu SR WU19 (1998) v priateľskom zápase s Rumunskom, v ktorom sme zvíťazili 3:2. Hore zľava Matúšková, Herbríková, Polláková, Briššová, Šurnovská, Kovaľová, Botková, Kopčová, Mráziková, Mikolajová, Fabová.  Dunajská Lužná, 5. september 2016.

Slovenská ženská reprezentačná 19-ka v rámci prípravy na októbrový turnaj 1. fázy kvalifikácie ME 2017, ktorý sa uskutoční v Čiernej Hore (našimi súpermi budú Čierna Hora, Dánsko, Maďarsko) odohrala v pondelok 5. septembra priateľský zápas s tímom Rumunska, v ktorom dosiahol víťazstvo 3:2, keď naše dva naše góly vsietila kapitánka Mikolajová a jeden pridala Šurnovská. Druhý zápas v Dunajskej Lužnej s rovnakým súperom sa uskutoční v stredu 8. septembra so začiatkom o 11:00.

Slovensko "19" - Rumunsko "19" 3:2 (2:2)

Góly: 8. a 77. Mikolajová, 42. Šurnovská - 6. a 35. L. Popa
ČK: 71. Ciolacu (Rumunsko)
R: Straka - Smolíková, Matejová (všetci SR)

SR WU19: Matúšková - Mráziková, Polláková (35. Galarovičová), Botková, Herbríková (46. Mazurová), Mikolajová, Kovaľová, Fabová, Briššová (46. Jančová), Kopčová, Šurnovská (60. Obetková)

Branislav Petrovič (tréner SR "19"): "V zápase sme dokázali, že nový reprezentačný výber do 19 rokov je veľmi ofenzívne ladený, na druhej strane sme zaznamenali veľké nedostatky v defenzívnej činnosti. Napriek tomu, že sme vždy doťahovali náskok súpera, podarilo sa nám vďaka aktívnej hre, presným kombináciám a veľkému množstvu vypracovaných šancí dotiahnuť zápas do víťazného konca."