Bratislavský krajský turnaj Dôvera Školský pohár SFZ 2013/2014 v kategórii mladších žiakov organizátori v spolupráci s iniciatívou "Šport spája – rôzne farby, jedna hra" ozvláštnili. Pre súťažiace tímy v prestávkach medzi zápasmi pripravili pútavý workshop. Témou boli predsudky. "Chceli sme pre deti počas turnaja pripraviť ďalšie aktivity, ktoré by ich upútali a zároveň by si z nich niečo odniesli," povedala o nápade zaradiť medzi zápasy žiackych tímov zábavno – vzdelávací workshop Zuzana Jamrišková, marketingová manažérka SFZ, hlavného organizátora turnaja. Zápasy odohralo osem žiackych tímov z bratislavského kraja v stredu 21. mája 2014 na štadióne FK BCT v Bratislave.
O vážnej téme žiaci diskutovali v uvoľnenej atmosfére. Tú navodila krátka hra na začiatku workshopu, ktorý viedla za kampaň "Šport spája – rôzne farby, jedna hra" Silvia Mabena. So žiackymi tímami sa zahrala na trénera, ktorý vyraďoval hráčov zo svojho tímu na základe predsudkov. Týchto hráčov, známych svetových a slovenských futbalistov, predstavovali vďaka kartám žiaci. Roberto Carlos napríklad takto vypadol pre svoju výšku, Franck Ribéry zasa pre náboženské presvedčenie. Deti pohrúžené do hry boli pri vypadnutí sklamané a trénerove dôvody spontánne hodnotili ako nespravodlivé, či dokonca hlúpe. "Hra deťom pocitovo približovala, aké zraňujúce môžu byť predsudky," vysvetľovala účel hry a celého workshopu Silvia Mabena. Po hre žiaci formulovali svoje názory na predsudky. Každá skupina vytvorila plagát so statusmi na tému, čo spôsobujú predsudky a ako s nimi bojovať.
Predsudky zraňujú, ponižujú, vyvolávajú nenávisť a netolerantné správanie. Toto boli najčastejšie statusy žiakov z ich workshopových posterov o predsudkoch. "Postoj k prejavom netolerancie a rasizmu pri obľúbenej hre, ale aj v bežnom živote, si deti len vytvárajú. Považujeme preto za dôležité v tomto smere na nich vplývať, aby si uvedomili nesprávnosť netolerantného správania napríklad k ľuďom inej farby pleti a podobne," zdôvodnila význam všestranných aktivít pre mladých futbalistov marketingová manažérka SFZ Zuzana Jamrišková. Sergej Danilov, spoluzakladateľ kampane Šport spája dodal: "Stereotypy a predsudky voči rôznosti je dôležité začať búrať už u detí. Sme radi, že SFZ vytvoril priestor pre kampaň Šport spája, a že sme vďaka tomu zapojili do interaktívnych workshopov deti, ktoré vyrastajú s futbalom."
Workshopy na žiackych športových podujatiach sú súčasťou rozsiahlej celoslovenskej kampane "Šport spája – rôzne farby, jedna hra". Jej cieľom je využívať kladné stránky športu za účelom pozitívnej integrácie slabších skupín obyvateľstva do spoločnosti a zároveň bojovať proti diskriminácii v športe. Kampaň v roku 2012 spustil Inštitút pre medzikultúrny dialóg (IPMD) a finančne je podporovaná z Programu podpory mimovládnych organizácii Demokracia a ľudské práva, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2009-2014.