Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 18, 2016

Slovnaft Cup, osemfinále: Tajničku pod Čebraťom vyriešil až rozstrel, ďalej ide obhajca

RUŽOMBEROK(SFZ/JÁN SVRČEK) – Napriek gólovým príležitostiam v riadnom hracom čase ostali siete nedotknuté, o postupe obhajcu z Trenčína rozhodol až rozstrel.

 
 
 
 
Na snímke sprava Filip Halgoš (Trenčín) dáva rozhodujúci gól v penaltovom rozstrele Ľubošovi Hajdúchovi (Ružomberok) v zápase osemfinále Slovenského pohára, Slovnaft Cupu medzi MFK Ružomberok - AS Trenčín 18. októbra 2016 v Ružomberku.

Prvý polčas bol divácky dosť fádny, skôr taktický, obom tímom chýbala väčšia futbalová šťava, pritom však mali možnosť otvoriť skóre. V 8. min. Chrien svoj prienik zakončil strelou do žrde, na druhej strane v 17. min Bala z metra namieril rovnako do konštrukcie ružomberskej brány.

Druhá polovica bola oveľa kvalitnejšia a rušnejšia. Častejšie loptu na svojich kopačkách mali hostia, ktorí boli aj bližšie ku gólu, v 63. min. Hajdúch vychytal Jangu, domáci dva razy (Kolčák a P. Maslo) zatiahli „ručnú brzdu“ na bránkovej čiare. V 86. min. dokonca Kolčák hlavou po štandardke síce rozvlnil sieť, ale rozhodcovia gól neuznali pre postavenie mimo hry a tak na rad prišiel penaltový rozstrel. V druhej sérii Chovan zneškodnil pokus J. Masla, naopak Trenčania boli neomylní a ich postup zaklincoval mladý Halgoš.

"Po celý zápas sme mali väčšie držanie lopty, ako vo väčšine predchádzajúcich zápasov, no trápi nás v poslednej dobe efektivita, na nej pracujeme na každom tréningu. Tímovosťou sme dosiahli postup v rozstrele. Samozrejme, sme radi, že sme zatiaľ v pohári ešte gól nedostali. Len nech nám to vydrží do konca..." povedal brankár AS Adrián Chovan. Jeho náprotivok skúsený Ľuboš Hajdúch pripojil: "Napriek vypadnutiu sme odohrali dobrý zápas, nemáme sa za čo hanbiť. Trenčín je stále kvalitné mužstvo. Škoda toho, jedenástkový rozstrel sú lotéria. Dve som mal na ruke..."

RUŽOMBEROK – TRENČÍN 0:0, na 11 m 3:5

JEDENÁSTKOVÝ ROZSTREL: Lawrence – 0:1, Sapara – 1:1, Paur – 1:2, J. Maslo – nepremenil, Kleščík – 1:3, Kružliak – 2:3, Shalu - 2:4, Mareš – 3:4, Halgoš – 3:5.

ŽK: Hajdúch - Bala, Maduda, Šulek, Kleščík
R: R. Weiss – 1125 divákov

RUŽOMBEROK: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, Kolčák, Kupec – Kružliak – Daniel (79. Lačný), Chrien (77. M. Nagy), Ďubek (82. Sapara), Gál-Andrezly – Mašek

TRENČÍN: Chovan – Šulek, Maduka, Kleščík, Lawrence – Salu – Kalu, Halgoš, Paur, Bala (79. Kvocera) – Janga