Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 17, 2016

Kucka prispel exportným gólom k triumfu AC Miláno, tréner ho vychválil

RÍM (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka prispel v 8. kole talianskej Serie A exportným gólom k triumfu AC Miláno na pôde Chieva Verona 3:1.

 
 
 
 
Juraj Kucka sa raduje po góle proti Chievu Verona v zápase 8. kola talianskej Serie A. Verona, 16. októbra 2016.

V 45. minúte delovkou spoza šestnástky vymietol horný roh a otvoril skóre. Pre skúseného stredopoliara to bol prvý presný zásah od januára. O druhý úspech "rossoneri" sa postaral hneď po zmene strán Mbaye Niang. Domácim sa podarilo skorigovať zásluhou slovinského stredopoliara Valtera Birsu, no posledné slovo mal v závere nadstaveného času striedajúci Kolumbijčan Carlos Bacca.

Tréner AC Vincenzo Montella si po zápase mädlil ruky, veď jeho tím poskočil v tabuľke už na tretie miesto. Kucku označil za veľkú oporu. "Juraj je pre nás veľmi dôležitý hráč, dodáva mužstvu fyzickosť a kvalitu. Dokáže sa dobre adaptovať a je kľúčový pre naše herné schémy," povedal Montella pre oficiálnu klubovú stránku Milánčanov. Výkon slovenského stredopoliara ocenili aj talianske médiá, ktoré mu dali vysoké známky. AC ukončilo dvanásťzápasovú domácu sériu Chieva bez prehry.

Na budúcu sobotu privíta tím z metropoly Lombardska na San Sire úradujúceho majstra Juventus Turín, na ktorého stráca päť bodov. "Je to pre nás veľká výzva. Budeme čeliť najsilnejšiemu tímu v Taliansku, jednému z najkvalitnejších v celej Európe. Dôležité je, aby sme po úspešných výsledkoch nezaspali na vavrínoch a pokračovali v nastúpenej ceste."