Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 24, 2016

V talianskej Primavere dobrá sobota pre slovenský futbal

SESTRILEVANTE (SFZ/Peter Šurin) – V 6. kole talianskej A-skupiny juniorskej súťaže Primavera nastúpili v jednom stretnutí štyria slovenskí reprezentanti!

 
 
 
 
Traja zo štyroch slovenských aktérov sobotňajšieho zápasu Primavery Sampdoria – Verona, zľava Denis Baumgartner, Ľubomír Tupta, fanúšik, Šimon Štefanec.

Hellas Verona vedie tabuľku, do soboty mal stopercentnú bilanciu, päť zápasov, päť víťazstiev. Potentný útok, s priemerom 4 presné zásahy na zápas, sumárne v 5 kolách 20 gólov, polovicu z toho mali na konte Slováci, Ľubomír Tupta a Šimon Štefanec dali rovným dielom po 5.

V sobotu prišiel líder tabuľky na ihrisko do Sestrilevante, kde má svoj domáci štadión juniorka janovskej Sampdorie, V čase zápasu to bol súboj druhého s prvým...

Viac ako tri stovky divákov videli naozaj dobrý mládežnícky futbal, s momentami hodnými aj seniorského duelu. Čo môže potešiť slovenský futbal, kvarteto našincov patrilo k tomu najlepšiemu, čo sa pohybovalo po trávniku. A pod výsledkom 3:3 bol golový podpis všetkých štyroch, aj keď Denisovi Baumgartnerovi niektoré talianské zdroje gól upreli a uviedli ho ako vlastenca hráča Verony Casaleho.

Iné však písali: 1:0 Baumgartner, 1:1 Tupta, 1:2 z 11 m Štefanec... 3:2 Tomič... Hostia vyrovnali v 90. minúte Marrullim, očití svedkovia sa zhodli, že to bola „zaslúžené remíza po divokej prestrelke.“ Baumgartner pobudol na ihrisku 75 minút, zvyšní traja odohrali plnú minutáž.

Slovenskí sokolíci sa stretli, porozprávali sa pred zápasom, aj po ňom. Typické hecovačky boli vyrovnané, rovnako ako skóre a aj osobná bilancia. Mimochodom, Verona a Sampdoria sú jediné dva tímy v A-skupine Primavery, ktoré sú od začiatku sezóny bez prehry. A v zozname strelcov figurujú mená všetkých štyroch Slovákov – Štefanec s Tupotom sú spoločne na 2. mieste v poradí kanonierov so 6 gólmi (líder Rossi z rímsleho lazia má na konte 11), Baumgartner a Tomič si už tiež otvorili streleckú kapitolu v tomto ročníku.

Dobrá sobota, naozaj dobrá pre slovenský futbal.