Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 1, 2015

Futsalová 19-ka skončila na Generali Cup 2015 na 5. mieste

VSETÍN (futsalslovakia.sk) - Marek Kušnír bol vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja

 
 
 
 

Futsalový turnaj Generali Cup 2015 pokračoval v nedeľu druhým hracím dňom, v ktorom sa rozhodlo o celkovom poradí. Slovenská reprezentácia do 19 rokov v ňom dosiahla jednu prehru a jednu výhru

štvrťfinále

ČESKO "19" – VÝBĚR VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4:0 (2:0)
góly: Šimon 2, Handl, Mládek
SKP LIKOP TŘINEC – SLOVENSKO "19" 3:2 (1:0)
góly:
Opluštil 2, Sierota - Kincl, Ševčík

SR "19": Kušnír - Hudáček, Kincl, Lajš, Klačan - Ševčík, Rajnoha, Kabašta, Vodecký, nehrali Jancik, Lukáč, Tache, Baláž

Vo štvrťfinále sme sa streli s extraligovým Třincom. Od prvej minúty sme hrali na súpera pressing, s ktorým mal súper dosť problém a my sme si vytvárali množstvo šancí, ktoré sme opäť nepremieňali. V prvom polčase sme dostali gól z nariadeného 6 m pokutového kopu a takto skončil aj prvý polčas. V druhom polčase sme zahrali našu klasickú rozohrávku a Kincl po spolupráci s Hudáčkom a Lajšom vyrovnali po 3 sekundách na 1:1. Súper nestíhal fyzicky, dostával sa pod tlak a začal hrať power-play. Z jednej nepozornosti, sme dostali na 1:2. Stihli sme ešte vyrovnať Ševčíkom, ale súper išiel hrať opäť power-play a opäť sme inkasovali na 2:3.

"V zápase sme podali veľmi dobrý výkon, Třinec sme napádali po celom ihrisku z čoho sme mali opäť veľa šancí. Hráčov musíme pochváliť za výkon, za disciplínu a dodržanie taktických pokynov. Utrpeli sme na neskúsenosť pri premieňaní šancí," povedal po zápase asistent trénera Marián Ondrušek.

o 5. miesto:

VÝBĚR VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - SLOVENSKO "19" 1:3 (0:1)
góly:
Lasovský - Klačan 2, Baláž

SR "19": Jancik - Hudáček, Kincl, Lajš, Klačan, Ševčík, Rajnoha, Kabašta, Vodecký, Lukáč, Tache, Baláž, nehrali Kušnír

"Hneď po štvrťfinále sme nastúpili na zápas o 5. miesto s domácim výberom Valašského Meziřičí. Zápas sme nechceli podceniť, chceli sme sa rozlúčiť s výhrou a po dvoch tesných prehrách a jednej remíze zaknihovať víťazstvo. Celý zápas sme boli lepší, v zápase dostali šancu hráči, ktorí nehrali vo štvrťfinále - brankár Jancik, Baláž, Tache, Lukáč. Jeden z nich aj skóroval, Martin Baláž, a ďalšie dva góly pridal veľký talent z Banskej Bystrice, Patrik Klačan. V zápase sme si vytvorili opäť veľa šancí, ale dali sme iba tri góly. Po zápase bol zaslúžené za najlepšieho brankára turnaja vyhlásený Marek Kušnír (ročník narodenia 1999)", povedal po zápase asistent trénera Marián Ondrušek.

semifinále

AC GAMASPOL JESENÍK – ČESKO "19" 4:2 (2:1)
góly:
Mlynář 2, Marcinov, Novák - Mažári, vlastný
ČESKO "21" – SKP LIKOP TŘINEC 8:1 (5:1)
góly:
Jošt 3, Záruba 2, Hrubý, Kuč, Šídla - Opluštil

o 3. miesto
ČESKO "19" - SKP LIKOP TŘINEC 5:2 (2:2)
góly:
Chlad 2, Mažári, Mládek, Řezníček - Sierota 2

finále
AC GAMASPOL JESENÍK - ČESKO "21" 2:3 (1:2)
góly:
Woitek 2 - Hrubý, Kantor, Záruba