Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 23, 2015

Ostrava Cup 2015: Striebro pre 21-ku, historické víťazstvo ženskej futsalovej reprezentácie

OSTRAVA (futsalslovakia.sk) - V nedeľu 22.1. vyvrcholil medzinárodný turnaj vo futsale

 
 
 
 
Futsalová reprezentácia Slovenska do 21 rokov s trofejami za 2. miesto a pre najlepšieho hráča na turnaji Ostrava Cup. Ostrava, 22. február 2015

Slovenskí futsalisti a futsalistky sa na medzinárodnom turnaji Ostrava Cup nestratili. Juniori vybojovali striebornú 2. priečku, keď ich jediným premožiteľom bol tím najvyššej českej ligovej súťaže. Historicky prvé víťazstvo vo svojej krátkej histórii dosiahla ženská futsalová reprezentácia pod vedením trénerov Beera a Németha (doteraz odohrala štyri zápasy), ktorá porazila domáci výber 4:2.


SEMIFINÁLE

Výber českých 2. líg – Slovensko "21" 2:2 (2:0) / penalty 7:8

Góly: 17. Kováčik, 19. Maleňák – 22. Belaník, 36. Hudáček
ŽK: 32. Kováčik, 36. Myška – 30. Halama.

SLOVENSKO "21": Oberman (Kováč) – Hudáček, Tkáčik, Smeřička, Belaník, Holáň, Svitek, Bohmer, Lazár, Štrbák, Rohač, Hudek, Halama

Benago Zruč nad Sázavou – Golden Tour 5:2 (1:1)

Góly: 13. a 37. Brahimi, 23. Amrani, 25. a 40. Kiliján – 18. a 35. Ďurica


O 5. MIESTO

Česko "21" – FC Ostrava 4:0

Góly: 19. Kalfas, 22. Jošt, 27. Šidla, 36. Marcinov


O 3. MIESTO

Výber 2. českých líg – Golden Tour 2:7

Góly: 20. Bláha, 40. Kováčik – 19. a 31. Michálek, 23. , 27. a 36. Vavroš, 30. Malina, 33. Petr


FINÁLE

Benago Zruč nad Sázavou – Slovensko "21" 2:1 (0:0)

Góly: 28. Ramirez, 34. Brahimi – 33. Hudek
ŽK: 14. Rodek – 19. Belaník

BENAGO: Vahala (Bezstarosti) – Simitči, Amrani, Ramirez, Lištván, Kilián, Brahimi, Capeta, Dvořák, Rodek

SLOVENSKO "21": Kováč (Oberman) – Hudáček, Tkáčik, Směřička, Belaník, Holáň, Svitek, Bohmer, Lazár, Štrbák, Rohač, Hudek, Halama

Finále turnaja malo veľmi dobrú úroveň, slovenskí hráči boli hráčom Benaga (3. mužstvo českej Chance futsalligy) vyrovnaným partnerom. Pre slovenských mladíkov to bola obrovská škola, keď popri reprezentačnom brankárovi Vahalovi sa palubovke striedali českí reprezentanti Roden, Lištván a vynikajúci zahraniční technici (Kolumbia, Argentína). Pozitívom je, že mladí slovenskí reprezentanti aj v takýchto zápasoch sa presviedčajú o svojich kvalitách a zvyšujú futsalové sebavedomie. Objavujú sa v 21-ke talenty, ktoré je hodno sledovať, hoci nehrajú najvyššiu súťaž. Popri hráčoch s extraligovými skúsenosťami – Hudáčekovi, Hudekovi, Obermannovi a Kováčovi sa českými extraligistom vyrovnali  Směřička, Belaník, ale aj ostatní, ktorí popri futsalovej kvalite pridávali veľkú bojovnosť.

Martin Směřička (kapitán družstva): "Turnaj sme začali prehrou s Benagom, prvý polčas bol asi náš najslabší na turnaji, no postupne sme svoju hru zlepšovali. V druhom zápase sme ukázali chuť po víťazstve a po postupe do semifinále. Druhý deň sme dokázali v semifinále dohnať dvojgólové manko a zohratý výber 2. českej ligy sme porazili na penalty. V zápase bolo vidieť, že sme bojovali ako tím a išli sme si za svojím. Vo finále nás čakalo silné Benago posilnené o Rodeka, ktorý prvý deň nehral. Nedávali sme im toľko priestoru, snažili sme sa brániť o niečo vyššie, no po 2 štandardkách sme aj s prispením smoly inkasovali. Turnaj však hodnotím pozitívne, hrali sme ako jeden celok, do hry sme sa všetci zapájali a vytvorili sme výborný kolektív aj mimo kabíny. Z druhého miesta sme mali veľkú radosť a na Slovensko sme priviezli peknú trofej."

Marko Hudáček (najlepší hráč turnaja): "Turnaj bol na veľmi dobrej úrovni.  Určite najväčší favorit celého turnaja bolo Benago, s ktorým sme držali krok vo finále, no bohužiaľ, sme im podľahli aj po dobrom výkone z našej strany. Vytvorili sme na turnaji výborný kolektív a bojovali sme jeden za druhého, čo je pozitívne. Mne osobne sa hralo veľmi dobre a individuálne ocenenie je len bonus k nášmu druhému miestu na turnaji. Chcem sa poďakovať ešte raz chalanom, že sme mohli takýto výsledok dokázať spolu."


Historické víťazstvo žien v 4. medzištátnom zápase

Česko – Slovensko 2:4 (2:0)

Góly: 6. Vavračová, 20. Brazdová – 24. a 30. Zdechovanová, 33. Nagyová, 36. Neveďalová
ŽK: 9. Bažíková (Slovensko)

ČESKO: Zehrerová (Vitoulová) – Špičková, Veselá, Novotná, Hýlová, Šoborová, Bulavová, Brázdová, Svobodová, Friedrichová, Vavračová, Jungová, Plháková.

SLOVENSKO: Bažíková (Tišliarová) – Zdechovanová, Šušolová, Bačová, Mašlonková, Ledvoňová, Gajdošová, Nagyová, Hanková, Neveďalová, Lacková

Petra Tišliarová (brankárka ženskej futsalovej reprezentácie): "Počas víkendu sme odohrali dva priateľské zápasy v rámci Ostrava Cup-u s Českou republikou. Prvé stretnutie sme odohrali v sobotu, v ktorom sme podľahli našim súperkám 2:4. Napriek prehre sme podali solídny výkon, doplatili sme na množstvo zahodených šancí a po našich chybách sme inkasovali zbytočné góly. V nedeľu sme nastúpili na odvetný zápas, v ktorom sme do polčasu prehrávali 0:2, ale napriek tomu sme dokázali zabojovať a otočiť zápas na 4:2. Myslím si, že sme podali bojovné a kvalitné výkony, z ktorých pramenila aj naša prvá výhra v histórii ženskej futsalovej reprezentácie a to vo štvrtom medzištátnom stretnutí. Zápasy hodnotím pozitívne,  získali sme veľa skúsenosti do ďalších zápasov. V tíme panovala dobrá atmosféra, tvorili sme dobrý kolektív na palubovke aj mimo nej, nakoľko sme sa viaceré hráčky poznali z veľkého futbalu."