Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 22, 2015

Ostrava Cup 2015 - 1. deň: Futsalová 21-ka do semifinále, vyrovnaný súboj žien s Českom

OSTRAVA (futsalslovakia.sk) - Na medzinárodnom turnaji vo futsale sa predstavili aj slovenské reprezentačné výbery do 21 rokov a žien

 
 
 
 
Slovenská futsalová reprezentácia žien. Žilina, 20. február 2015

V prvý deň Ostrava Cup 2015 reprezentácia do 21 rokov prehrala najskôr s českým extraligistom FC Benago Praha 1:3, v nasledujúcom zápase porazila FC Ostrava 3:1. Naši mladíci skončili v skupine na 2.mieste a odohrajú semifinále v nedeľu s Výberom 2. českých líg. Po druhom zápase prišiel na rad obed a oddych do 18:00, kedy si všetci hráči pozreli a povzbudzovali našu ženskú reprezentáciu, ktorá odohrala svoj zápas s Českom.


Slovensko "21" – FC Benago 1:3 (0:1)

Góly: 35. Směrička – 9. Ramirez, 26. Simitči, 37. Ramirez

SLOVENSKO "21": Oberman - Štrbák, Belaník, Směřička, Tkáčik - Hudáček, Roháľ, Halama, Holák - od 21. min. Bohmer, Lazár, Svitek

V prvom zápase sme hrali s českým, extraligovým klubom Benago, ktoré ma vo svojich radoch veľmi kvalitných, technických hráčov, ktorí sa zameriavajú najmä na hru 1 na 1. Okrem toho v bráne majú oporu vo forme reprezentačného brankára Vahalu.

Branislav Škorec (tréner SR "21"): "V prvom polčase sme hrali veľmi opatrne, zakríknuto. Cez polčas sme hráčov nabádali na väčšiu aktivitu, veľmi pozitívne na hráčov  zapôsobili slová trénera Mira Janeka a druhý polčas bol z našej strany už lepší, aktívnejší a dostávali sme súperových hráčov pod tlak už aj my. Pri systéme ako hrá Benago je nutné byť pozorný každú sekundu, vedieť hrať priestorovú defenzívu, navzájom si pomáhať, zastupovať sa a dôležitým faktorom je aj komunikácia v defenzíve. Inkasovali sme zbytočný prvý gól, keď sa nedohodli Tkáčik a Belaník pri preberaní hráčov. Na 2:0 sme inkasovali pri hre 5 na 4, kedy súperov brankár doplnil svojich spoluhráčov a my sme reagovali veľmi neskoro. Tretí gól bol ukážkou ako hrať 1 na 1, ale škoda, že sme ho inkasovali a nie strelili. My sme znižovali na 2:1, keď pri pressingu získal loptu kapitán Směřička. Veľkou škodou môžu byť nevyužité šance za stavu 2:1, zápas mohol byť ešte zaujímavejší a z nášho pohľadu aj výsledkovo lepší. Na druhej strane treba povedať, že sme hrali s tretím mužstvom českej extraligy, so zahraničnými, vyspelými a skúsenými hráčmi."


FC Ostrava – Slovensko "21" 1:3 (0:2)

Góly: 26. Neuman – 7. Směřička, 20. Halama, 40. Směřička

SLOVENSKO "21": Kováč - Hudáček, Belaník, Směřička, Roháľ - Tkáčik, Lazár, Halama, Holák - od 21. min. Bohmer, Štrbák, Svitek

Druhý zápas bol rozdielny od toho prvého, pretože od prvej minúty sme hrali vysoký pressing, snažili sa hrať aktívne a chceli sme postúpiť do semifinále, čoho podmienkou bolo víťazstvo. Potešil výkon niektorých hráčov, vodcom tímu je kapitán Směřička, veľmi dobre ho dopĺňajú Belaník, Holák, Halama. Ostatní hráči podali štandardný výkon.

Branislav Škorec (tréner SR "21"): "V druhom zápase sme chceli čo najskôr streliť prvý gól, aby sa hráči ukľudnili, aby sa na ich tenisky prilepila istota a pokoj. Ten sme nakoniec dali v polovici prvého polčasu Směričkom, ktorý sa dobre zorientoval pred brankárom. V prvom polčase sme ešte strelili druhý gól Halamom, ktorý si za svoju aktivitu gól určite zaslúžil. Súper v druhom polčase znížil na 2:1, ale posledné slovo mal Směřička v poslednej sekunde - 3:1. Zo začiatku sme sa nevedeli vyrovnať s futbalovou defenzívou Ostravy, či už v hre, alebo v štandardných situáciach. Neskôr hráči pochopili, že stačí prepnúť na futsalovú terminológiu - bloky, espaňa, protipohyby a už to bolo oveľa lepšie."


Ostatné výsledky: 
Česko "21" – Výber 2. líg 1:1 (0:0)
Golden Tour – Česko "21" 1:0 (1:0)
FC Benago – FC Ostrava 7:2 (6:1)
Výber 2. líg  – Výber Golden Tour 5:2 (3:1)

Skupina A
1. Benago Praha    2--2--0--0-10--3--6
2. Slovensko "21"  2--1--0--1--4--4--3
3. FC Ostrava        2--0--0--2--3-10--0

Skupina B
1. Výber 2. líg       2--1--1--0--6-3--4
2. Golden Tour      2--1--0--1--3-5--3
3. Česko "21"        2--0--1--2--1-2--1


Ženy: Česko – Slovensko 4:2 (1:0)

Góly: 5. Vavračová, 26. Bulavová, 27. Novotná (Friedrichová), 36. Hýlová – 29. Bačová (Šušolová), 30. Bačová

Slovenské reprezentantky odohrali dobrý zápas s českými súperkami. Doplatili však na nepremenené množstvo šancí a výborne chytajúcu českú gólmanku. Na českých hráčkach bolo vidieť väčšiu zohratosť, v istých fázach aj rukopis trénera Bartošeka, slovenské futsalistky, ktoré s týmto športom na reprezentačnej úrovni len začínajú, boli kreatívnejšie a futsalovejšie. Tréneri Beer a Németh majú dobrý základ na ďalšiu prácu.

V odvetnom zápase, ak sa vyvarujú slovenské reprezentantky niektorých chýb v rozohrávke a budú v koncovke úspešnejšie, mohli by sa dočkať víťazstva. V slovenskom tíme si zaslúžia absolutórium strelkyňa oboch gólov Bačová, tvorkyňa hry Šušolová, rýchla Zdechovanová, ale aj brankárka Tišliarová.