Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 24, 2016

Ženy: Dnes odveta s Českom, budú Slovenky zas úspešné?

POPRAD (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Seniorskú reprezentáciu žien čaká dnes o 17:00 odvetný zápas so súperkami z Česka v popradskom NTC.

 
 
 
 
Slovenská ženská reprezentácia na tréningovom kempe v NTC Poprad

Prvý zápas v piatok sa skončil po zaujímavom priebehu naším víťazstvom 3:2.

Tréner Zsolt Pakusza už vie, čo od súperiek čakať. “V českom tíme je veľa silných individualít, a to ešte nehralo niekoľko hráčok zo Slavie Praha, ktoré si plnia klubové povinnosti v ženskej Lige majstrov. Češky majú výborne zvládnutý prechod do útoku, sú veľmi dôrazné a to isté platí aj o ich defenzíve.“

Prečo dvojzápas? “Skúšame nové herné prvky, ktoré chceme zaradiť do našej hry. V prvom zápase bolo cítiť, že stále je čo zlepšovať, máme na čom pracovať. Našu hru chceme zatraktívniť a zrýchliť, v obrane i v útoku.“

S čím vyrukujú Slovenky do odvety? “Plánujem urobiť zmeny v zostave, no nebude ich veľa. Nechcem postaviť úplne iný tím, zámerom je zapracovať do zostavy dievčatá, ktoré toho ešte veľa neodohrali, aby sa čo-to naučili od tých skúsenejších.“ Tréner plánuje doplniť káder o mladšie hráčky. "Najmä dievčatá z kategórie do 19 rokov, ktoré sa zúčastnili na finálovom turnaji ME tejto kategórie, patria medzi vydarený ročník. Chceme, aby dostali príležitosť v áčku a nazbierali cenné skúsenosti."

Vstup bol voľný, rovnako tak tomu bude i na drnešný duele. Na piatkové stretnutie prišlo 149 divákov, mohlo prísť vari aj viac, hoci okrem pohodlbosti sa fanúšikovia musia ešte popasovať aj s nie najprívetivejším počasím. Predsa len – je to federálne derby... "Ani v Senci nemávame v prípravných stretnutiach takú podporu, akú by sme si predstavovali. Rozumiem, že fanúšikovia to vnímajú po svojom, ale ich podpora by nám veľmi pomohla."

Čo čaká Pakuszov výber po dvojzápase s Českom? "V novembrovom asociačnom termíne by sme mali odohrať dvojzápas s Chorvátkami, čaká sa na oficiálne potvrdenie zo strany súpera."