Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 23, 2014

VIDEO: Národné tréningové centrum v Poprade chcú dokončiť v novembri

POPRAD (SFZ/SITA) - Dodržanie termínu závisí od priazne počasia

 
 
 
 
Prezident SFZ Ján Kováčik. Poprad, 22. septembra 2014.

Dostavba Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu (NTC SFZ) v Poprade pokračuje podľa plánov. "Prebiehajú zemné práce, prípojky inžinierskych sietí, plus pätky pre montáž tribún, ktoré budú okolo celej hracej plochy. Zatiaľ, aj keď nám počasie nepraje, to vyzerá, že termín november 2014 by mohol byť reálny," povedal na pondelňajšej tlačovej besede Slovenského futbalového zväzu v Poprade prezident SFZ Ján Kováčik.

Prehrať video

Celkové náklady na druhú etapu výstavby tréningového centra predstavujú približne 2,1 milióna eur. Z tejto sumy predstavuje 1,5 milióna eur štátna dotácia na projekt Modernizácia a rekonštrukcia štadiónov. Ďalších 0,55 až 0,6 milióna eur financuje Slovenský futbalový zväz z vlastných prostriedkov.

Projekt, ktorý buduje SFZ v Poprade podľa Kováčika potvrdzuje, že kultúrne a slušné prostredie je to, čo divák potrebuje. "Poprad nám ukázal cestu a potvrdil naše videnie," doplnil J. Kováčik. Priemerná návštevnosť futbalových zápasov FK Poprad, ktorý účinkuje v druhej lige, je približne 1800 divákov na zápas. Podľa Kováčika mnohé prvoligové mestá môžu Popraduzávidieť túto návštevu. V ďalšej etape výstavby Národného tréningového centra v Poprade by mali vyrásť dve hracie plochy. Jedna s prírodným trávnikom a druhá s umelým povrchom. Plocha s umelým povrchom s regulárnymi rozmermi by mala byť neskôr zastrešená.